Český jazdec v seriáli Formula 1? Len 17-ročný talent sa stal členom prestížnej akadémie!

Petr Ptáček
Petr Ptáček

PRAHA - Sedemnásťročný formulový jazdec Petr Ptáček sa stal súčasťou juniorskej akadémie Sauberu. Český talent bude aj naďalej štartovať v seriáli Renault Eurocup, bude ale mať k dispozícii zázemie tímu formuly 1 Alfa Romeo Racing.

"Som nadšený, že tím Sauber Motorsport vo mne rozpoznal potenciál a chce investovať do mojej budúcnosti. Pripojiť sa k programu rozvoja jazdcov, ktorý prevádzkuje organizácia s viac ako 25 rokmi skúseností vo formule 1, je obrovský moment v mojej kariére," uviedol Ptáček v tlačovej správe.

"Ak sa chcete v motoristickom športe dostať na vrchol, potrebujete správne vedenie a podporu," uviedol Ptáček. Verí, že mu Sauber pomôže splniť sen o štarte v seriáli F1. "To je môj cieľ od prvého okamihu, keď som začal jazdiť na motokárach. Každý deň som na tom tvrdo pracoval a vďaka tomu, že som sa dostal do akadémie Sauberu, som odhodlaný ešte viac maximalizovať svoj potenciál. Je to pre mňa začiatok vzrušujúce cesty," povedal.

Ptáček štartoval v roku 2018 v talianskom šampionáte formuly 4, obsadil v ňom celkovo piate miesto a stal sa najlepším nováčikom. O rok neskôr sa v Európskom pohári formuly Renault dvakrát presadil na stupne víťazov a v konečnom hodnotení bol ôsmy. Tento rok formulový šampionát ešte nezačal, Ptáček ale na začiatku roka štartoval v seriáli Toyota Racing na Novom Zélande, kde skončil piaty.

"Investícia do mladých talentov bola vždy súčasťou pretekárske filozofie tímu Sauber Motorsport a veríme, že Peter dokonale zapadá do nášho profilu jazdca," uviedol šéf tímu Frédéric Vasseur, ktorý vedie aj stajňu Alfa Romeo Racing vo formule 1. "Petr už preukázal svoj talent a dúfame, že keď mu ponúkneme nástroje, vzdelávanie a zdroje, ktoré naše akadémia má, pomôžeme mu uspieť na ceste do F1," dodal Vasseur.


Tagy: Sauber Petr Ptáček

Zdroj:
ČTK
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA