VIDEO+FOTO Krvavá 25-minútová bitka si vybrala svoju daň: Hviezdy UFC stanovili nový rekord!

Dan Hooker aj Dustin Poirier bitvu zvládli s krvavými zraneniamiDan Hooker aj Dustin Poirier bitvu zvládli s krvavými zraneniami Zdroj: Koláž športky, Instagram Dustin Poirier a Dan Hooker

LAS VEGAS - Posledný júnový galavečer UFC priniesol mimoriadne pútavú 25-minútovú bitku, v ktorej si to rozdali Američan Dustin Poirier a Dan Hooker z Nového Zélandu. Hviezdy ľahkej váhy UFC dali do zápasu naozaj všetko a výsledkom bol nový rekord UFC!

Niekdajšieho adepta na titul vyzvala päťka ľahkej váhy do 70 kilogramov Dan Hooker a rodák z Aucklandu bol pre Američana viac než vyrovnaným súperom. Prvé dve kolá dokonca celé trio rozhodcov prisúdilo práve Hookerovi, potom ale prišiel veľký obrat Poiriera. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Victory 6/27 #ElDiamante

Príspevok, ktorý zdieľa Dustin Poirier (@dustinpoirier),

Američan súpera nešetril a Hooker si zo zápasu odniesol viaceré nepekne vyzerajúce zranenia. Po urputnom boji Hooker zavesil na sociálne siete video, v ktorom pozdravil fanúšikov a ukázal, ako na tom aktuálne je. Aj keď bol porazený, tešiť ho mohol spoločný rekord obidvoch borcov. Tí v zápase vytvorili historické maximum v počte signifikantných úderov, ktorých v piatich kolách dohromady nazbierali až rekordných 390, čo sa v ľahkej váhe ešte nikomu predtým nepodarilo. To sa pochopiteľne odrazilo aj na zraneniach obidvoch bojovníkov. 

"Prezreli ma v nemocnici a všetko je v poriadku. Len pár stehov na oku, ale to je cena hry, ktorú hráme. Dám si krátky oddych a zase sa vrátim," uviedol Hooker na videu.

Aj víťaz Poirier musel po boji zamieriť do nemocnice a na sociálnej sieti sa prihlásil z ambulancie. "25 minút! Tvrdo zaplatené," uviedol Američan, ktorý prispel k prekonaniu vlastného rekordu, keď predtým držal rekord v počte signifikantných úderov jeho duel s Maxom Hollowayom z UFC 236. V tom si borci rozdali o dva údery menej ako tomu bolo v novom rekorde. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

25 minutes! Paid In Full!

Príspevok, ktorý zdieľa Dustin Poirier (@dustinpoirier),

Viac o téme: UFC UFC Fight Night Dustin Poirier Dan Hooker
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Koláž športky, Instagram Dustin Poirier a Dan Hooker; VIDEO: UFC
  • Zdroj: športky

Súvisiace články