Štartu novej sezóny už nič nebráni: Všetky testy pred úvodnou VC Rakúska boli negatívne

Na snímke v popredí britský pilot formuly 1 a obhajca titulu majstra sveta Lewis Hamilton na Mercedese  a za ním Alexander Albon na Red BulleNa snímke v popredí britský pilot formuly 1 a obhajca titulu majstra sveta Lewis Hamilton na Mercedese a za ním Alexander Albon na Red Bulle Zdroj: TASR/AP/Joe Klamar

SPIELBERG - Plošné testovanie na koronavírus v tímoch F1 pred Veľkou cenou Rakúska sa skončilo bez pozitívneho prípadu. V týždni pred konaním úvodných pretekov sezóny odobrali vzorky dokopy 4032 jazdcom, členom tímov a ďalším pracovníkom, pričom všetky testy boli negatívne.

"Ani jedna z týchto osôb nemala pozitívny test," uviedlo vedenie efjednotky. Testy prebehli od 26. júna do 2. júla, skončili sa deň pred prvým tréningom v Spielbergu. Informovala o tom agentúra APA. Redukovaný seriál majstrovstiev sveta F1 odštartuje presne 217 dní po skončení vlaňajšej sezóny. Skrátená sezóna sa odpichne netradične dvoma veľkými cenami v Rakúsku, vyvrcholiť by mala v Abú Zabí.

Na vyrovnanie rekordu v počte majstrovských titulov si brúsi zuby víťaz uplynulých troch ročníkov a celkovo šesťnásobný majster sveta Brit Lewis Hamilton. Jazdec Mercedesu bol v piatok najrýchlejší v oboch tréningoch. Ďalší tréning bol na programe v sobotu, keď sa pôjde aj kvalifikácia (15.00). Nedeľňajšie preteky štartujú o 15.10 h.

Viac o téme: Formula 1 Testovanie Koronavírus
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Joe Klamar
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články