Nový ročník Bundesligy začne v tento deň: V Nemecku zažijú minimálnu zimnú pauzu

Hráči Bayernu oslavujú zisk tituluHráči Bayernu oslavujú zisk titulu Zdroj: SITA/AP/Kai Pfaffenbach

BERLÍN - Nový ročník najvyššej nemeckej futbalovej súťaže odštartuje 18. septembra. Majster bude známy najneskôr 22. mája 2021, keď sú na programe zápasy záverečného kola, informoval Nemecký futbalový zväz (DFB).

Stretnutia 1. kola Pohára DFB sa uskutočnia v termíne 11.-14. septembra, finále je tradične na programe na Olympijskom štadióne v Berlíne 13. mája budúceho roka.

Pandémia koronavírusu a s tým súvisiaci posun harmonogramu spôsobili, že v Nemecku bude krátka zimná prestávka. Hrať sa bude prakticky až do Vianoc a už 2. januára bude bundesliga pokračovať.

Nový ročník škótskej ligy sa začne v prvý augustový víkend

Nová sezóna najvyššej futbalovej súťaže v Škótsku odštartuje v prvý augustový víkend. Informoval o tom Škótsky futbalový zväz (SFA) po tom, ako navrhnutý termín akceptovala škótska vláda. Hráči z klubov škótskej Premiership sa od 13. júla musia v týždňových intervaloch podrobiť testom na COVID-19, následne ich do začiatku súťaže čaká niekoľko prípravných zápasov. 

Minulú sezónu v Škótsku pre nástup pandémie koronavírusu nedokončili. Celtic Glasgow sa pokúsi o zisk 10. majstrovského titulu za sebou, v prvom kole novej sezóny privíta na svojom štadióne Hamilton Academical FC.

Viac o téme: Nemecko Škótsko Bundesliga Premiership
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Kai Pfaffenbach
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články