VIDEO krutého momentu, ktorý Ferrari zrazil na kolená: Najhorší možný koniec nepodareného víkendu!

Charles Leclerc
Charles Leclerc

SPIELBERG - Pilot formuly 1 Charles Leclerc sa ospravedlnil za zavinenie kolízie, po ktorej pre neho i jeho tímového kolegu z Ferrari Sebastiana Vettela krátko po štarte skončila Veľká cena Štajerska. Šéf stajne Mattia Binotto vyhlásil, že konflikt s jazdcami riešiť nebude.

K incidentu došlo v tretej zákrute, v ktorej sa Leclerc pokúsil zvnútra predbehnúť Vettela. Narazil ale na obrubník, ktorý jeho vozidlo vyhodil do vzduchu a monopostu štvornásobného majstra odlomil zadný spojler. Obaja piloti Ferrari museli do depa a zatiaľ čo pre Vettela preteky skončili okamžite, Leclerc s poškodeným vozidlom odstúpil v piatom kole.

"Ospravedlnil som sa, pretože pre niečo také neexistuje ospravedlnenie," povedal dvadsaťdvaročný pilot v rozhovore pre televíznu stanicu Sky. "Sklamal som sám seba a sklamal som aj tím. Je mi to ľúto, ale to nestačí. Snáď sa z toho do ďalších pretekov poučím," vyhlásil.

"Bojoval som s dvoma vozmi predo mnou a zrazu prišlo prekvapenie. Mal som vnútornú stopu a nečakal som, že Charles niečo skúsi," uviedol Vettel, ktorý po sezóne vo Ferrari skončí. "Je to veľká smola, nemalo by sa to stávať, ale ja som nemohol urobiť veľa vecí inak. Išiel som opatrne, pretože tam bolo veľmi tesno," dodal.

Incident sa prihodil v najmenej vhodnú dobu, pretože taliansky tím sa od začiatku sezóny trápi. Pred týždňom síce Leclerc obsadil v úvodnej Veľkej cene Rakúska šťastné druhé miesto, ale v kvalifikácii za súpermi červené vozy výrazne zaostávali. Leclerc bol siedmy a Vettel jedenásty.

Podobne si viedli jazdci Ferrari vo Spielbergu aj v kvalifikácii na Veľkú cenu Štajerska, do ktorej Vettel odštartoval z desiateho a Leclerc zo štrnásteho miesta. "Prežívame ťažké obdobie a tím rozhodne nepotreboval, aby sa niečo také stalo. Zničil som jeho všetku prácu. Veľmi sa ospravedlňujem," uviedol Leclerc.

Stajňový šéf Binotto neskrýval veľké sklamanie, ale súčasne uviedol, že nie je čas situáciu riešiť. "Bolí to. Bol to najhorší možný koniec už aj tak nepodareného víkendu. Ale teraz nie je čas niekoho obviňovať a hľadať vinníka. Musíme pracovať spoločne," vyhlásil Binotto.


Tagy: Sebastian Vettel Ferrari Charles Leclerc Mattia Binotto Veľká cena Štajerska F1

Zdroj:
ČTK
Foto:
profimedia.sk; Video: Formula 1

DISKUSIA