Kolumbijské hviezdy dorazili do Európy: Toto je úplne iná sezóna, konštatuje víťaz Tour Bernal

Minuloročný víťaz Tour de France Egan BernalMinuloročný víťaz Tour de France Egan Bernal Zdroj: SITA/AP Photo/Thibault Camus, File

BOGOTA - Víťaz cyklistickej Tour de France Egan Bernal, Nairo Quintana a ďalšie športové esá odleteli z Kolumbie do Európy. Približne 120 športovcov, trénerov, technikov, lekárov a fyzioterapeutov bolo na palube špeciálneho letu z Bogoty do Madridu, ktorý podporili vláda, ministerstvo zahraničných vecí a ambasády.

Vstup do Európskej únie z Kolumbie ešte nie je povolený v dôsledku pandémie koronavírusu, no Španielsko udelilo športovcom výnimku. Testom sa podrobili ešte pred odletom z vlasti. Po príchode do Madridu sa rozbehnú rôznymi smermi a budú sa pripravovať na nadchádzajúce podujatia. Bernal zamieri do vysokohorského prostredia v Andorre, Nairo Quintana so svojím bratom Dayerom budú trénovať vo Francúzsku.

 

 

"Je to už dávno, čo som súťažil, ale všetci sú na tom rovnako. Toto je úplne iná sezóna. Najlepšie je ísť krok za krokom. Teraz je moja priorita ísť do tréningového tábora a zistiť, na akej som úrovni. Chcem si užiť preteky pred Tour, na ktorých uvidíme, kto je ako pripravený," povedal po prílete do Madridu Bernal, ktorý má obhajovať titul na Tour de France od 29. augusta do 20. septembra.

Minuloročný víťaz Tour de Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP Photo/Thibault Camus, File

Quintana mal začiatkom júla v Kolumbii počas tréningu kolíziu s autom, vyviazol iba s ľahšími zraneniami. Po dvojtýždňovej nútenej pauze je už schopný trénovať. "Absolvujeme ešte testy na koronavírus a začneme s prípravou," uviedol Quintana pre agentúru AFP.

Kolumbijský cyklista Nairo Quintana Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP Photo/Thibault Camus, File

Najväčšie mená začnú vo Francúzsku

Víťazi Tour de France Chris Froome a Egan Bernal z tímu Ineos i ďalšie známe mená reštartujú cyklistickú sezónu na etapových pretekoch Route d'Occitanie vo Francúzsku. Uskutočnia sa od 1. do 4. augusta a pôjde o prvé viacdňové preteky po koronapauze.

Britský cyklista Ineosu Chris Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP Photo/ Mahmoud Khaled

Na štarte nebudú chýbať ani špičkoví domáci jazdci Thibaut Pinot, Romain Bardet a Warren Barguil. Celkovo sa predstaví 21 tímov, osem s licenciou World Tour: AG2R La Mondiale, Astana, CCC, Cofidis, Groupama-FDJ, Ineos, Bahrain a Trek. V jednej z etáp absolvujú jazdci stúpania prvej kategórie v Pyrenejách.

Medzinárodná cyklistická únia (UCI) stanovila 1. august ako dátum reštartu profesionálnej sezóny, v ten deň sú na programe aj jednodňové preteky Strade Bianchi v Taliansku. Ďalší víťaz Tour de France Geraint Thomas sa od 7. do 9. augusta zúčastní na podujatí Tour de l'Ain a spolu s Froomeom a Bernalom potom pôjdu Criterium du Dauphine (12.-16. augusta) ako generálku na Tour. Informovala o tom agentúra AFP.

Viac o téme: Chris Froome Nairo Quintana Egan Bernal
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP Photo/Thibault Camus, File
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá