V ohrození aj slovenské trio: Országhov Litvínov ďalším českým tímom, ktorý prerušil prípravu

Vladimír Országh
Vladimír Országh

LITVÍNOV - Hokejový klub Verva Litvínov, vedený slovenským trénerom Vladimírom Országhom, vo štvrtok prerušil prípravu na nový ročník českej extraligy pre pozitívny test na ochorenie COVID-19 nemenovaného hráča. Všetkých ostatných hokejistov a členov realizačného tímu čaká testovanie.

"Zmienený hráč bol v uplynulých dňoch v kontakte s osobou, u ktorej sa neskôr potvrdila nákaza novým koronavírusom. Od zistení tejto skutočnosti bol izolovaný od ostatných spoluhráčov. V tejto súvislosti bol už od utorka takisto izolovaný jeden člen realizačného tímu, ktorý bol s daným hráčom v dlhodobejšom kontakte," uviedla Verva na svojom webe.

Krajská hygienická stanica vo štvrtok nariadila karanténu celému mužstvu a časti zamestnancov klubu, ktorí boli v kontakte s extraligovým tímom. "Vzhľadom k týmto okolnostiam došlo k okamžitému prerušeniu prípravy na novú sezónu," píše sa v stanovisku klubu. Zároveň uzavreli kompletné priestory Zimného štadióna Ivana Hlinku.

Mužstvo trénovalo po dovolenkách od začiatku týždňa, na ľad prvýkrát pod vedením nového trénera Országha vyšlo v stredu. Hráči Litvínova sú aj slovenskí legionári Denis Godla a František Gerhát.


Tagy: Vladimír Országh Denis Godla HC Verva Litvínov František Gerhát

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/Radoslav Maťaš

DISKUSIA