VIDEO Majster z Juventusu prekvapivo prehral v Cagliari, Vavrovo Lazio zdolalo Špalekovu Bresciu

Nikolas Špalek v súboji o loptu Nikolas Špalek v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP/Riccardo De Luca

RÍM - Futbalisti Juventusu Turín neuspeli v prvom vystúpení po obhajobe majstrovského titulu. V stredajšom stretnutí predposledného 37. kola najvyššej talianskej súťaže prehrali na trávniku Cagliari 0:2 a na čele tabuľky sú o štyri body pred druhým Interom Miláno.

Futbalisti Lazia Rím zdolali v stredajšom domácom stretnutí 37. kola najvyššej talianskej súťaže zostupujúcu Bresciu 2:0. V tabuľke figurujú na štvrtom mieste, bodovo sa však dotiahli na tretiu Atalantu Bergamo. Slovenský stredopoliar Nikolas Špalek odohral za hostí celý zápas, obranca Lazia Denis Vavro nastúpil v 84. minúte.

Lazio sa dostalo do vedenia v 17. minúte, keď sa presadil Joaquin Correa. Poisťujúci zásah pridal v 83. minúte Ciro Immobile, ktorý skóroval vo štvrtom stretnutí za sebou a s 35 gólmi je na čele poradia kanonierov Serie A.

Nikolas Špalek v súboji Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Riccardo De Luca

Lecce sa udržalo v boji o zotrvanie medzi elitou vďaka triumfu na pôde Udinese 2:1. Zostalo síce na zostupovej osemnástej pozícii, no na jediný bod skresalo manko na sedemnásty FC Janov, ktorý prehral na pôde Sassuola vysoko 0:5. Slovenský krídelník Lukáš Haraslín nastúpil za Sassuolo v 65. minúte.

Hráči AC Miláno zvíťazili v Janove nad Sampdoriou 4:1 aj zásluhou dvoch gólov Zlatana Ibrahimoviča. V tabuľke im patrí šiesta priečka.

Serie A - 37. kolo:

Cagliari Calcio - Juventus Turín 2:0 (2:0)
Góly: 8. Gagliano, 45.+2 Simeone

Lazio Rím - Brescia Calcio 2:0 (1:0)
Góly: 17. Correa, 83. Immobile
/D. Vavro (Lazio) hral od 84. min - N. Špalek (Brescia) odohral celé stretnutie/

Sampdoria Janov - AC Miláno 1:4 (0:1)
Gól: 87. Askildsen - 4. a 58. Ibrahimovič, 54. Calhanoglu, 90.+2 Leao

Sassuolo Calcio - FC Janov 5:0 (2:0)
Góly: 66. a 77. Caputo, 26. Traore, 40. Berardi, 74. Raspadori