Anglická legenda po ďalšej chybe naložila najdrahšiemu brankárovi sveta: Titul s ním nemôžu vyhrať!

Kepa Arrizabalaga
Kepa Arrizabalaga

LONDÝN - Podľa bývalého futbalistu Manchestru United a televízneho experta Garyho Nevilla sa Chelsea musí zbaviť brankára Kepu Arrizabalagu, ak chce pomýšľať na majstrovský titul. Naopak tréner "Blues" Frank Lampard španielskeho gólmana za výkon pri pondelňajšej ligovej výhre 3:1 v Brightone pochválil.

Arrizabalaga sa v auguste 2018 stal najdrahším brankárom sveta, keď za neho Chelsea zaplatila Bilbau rekordných 80 miliónov eur. V londýnskom celku zatiaľ vysoké očakávania nenaplnil a je kritizovaný za časté chyby. Jednu z nich predviedol aj v pondelok, keď v 54. minúte pustil ďalekonosnú ranu Leandra Trossarda.

"Nevyhráte Premier League s gólmanom, ktorý púšťa góly spoza šestnástky, nedominuje vo svojom území a inkasuje zo štandardných situácií. Proste nie," vyhlásil Neville.

Najviac gólov spoza šestnástky

Podľa televízie Sky Sports dvadsaťpäťročný Arrizabalaga od svojho príchodu na Stamford Bridge dostal už 19 gólov po strelách z priestorov mimo pokutového územia, čo je najvyššie číslo medzi brankármi v danom období.

Chelsea v lete utratila za posily 200 miliónov libier a kúpila napríklad záložníkov Hakima Zijecha, Kaia Havertza, útočníka Tima Wernera alebo obrancu Bena Chilwella. O nového gólmana zatiaľ "Blues" neusilujú.

"Momentálne nie, ale do konca prestupového obdobia zostáva ešte niekoľko týždňov," konštatoval Lampard. "Neviem, či pri tej strele mohol zasiahnuť lepšie, ale v jeho hre som videl trochu viac sebavedomia. Kepa je tu, je naším brankárom a som s ním spokojný," pridal štyridsaťdvaročný kouč.

Liverpool ako príklad

Jeho niekdajší spoluhráč z anglickej reprezentácie Neville pripomenul, ako Liverpool poslal preč chybujúceho gólmana Lorisa Kariusa a s jeho nástupcom Alissonom Beckerom v minulých dvoch sezónach vyhral Ligu majstrov aj anglickú ligu.

"Pred pár rokmi sa futbalisti Liverpoolu nestali šampiónmi, pretože nemali brankára, ktorý ich k trofeji dovedie. To je pre Franka obrovské varovanie," upozornil Neville. "Frank vie, čo potrebuje. Nemá rád tohoto brankára, chce sa ho zbaviť a priviesť nového. Uvedomuje si, že môže byť vyhodený, keď za dva alebo tri roky nezíska titul. Veď utratil 200 miliónov libier," dodal bývalý obranca.


Tagy: Chelsea Londýn Frank Lampard Brighton Gary Neville Kepa Arrizabalaga

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - Glynn Kirk; Video: Sky Sports, Goal

DISKUSIA