VIDEO Klein po veľkom triumfe zvládal ďalší tuhý boj: Čo pre teba znamená, keď dostaneš 50-tisíc?

Ľudovít Klein so svojím víťazným tímom
Ľudovít Klein so svojím víťazným tímom

ABÚ ZABÍ - Slovenský bojovník Ľudovít Klein famózne vstúpil do UFC, keď triumfoval vo svojej premiére v najprestížnejšej organizácii miešaných bojových umení. Na podujatí UFC 253 v Abú Zabí v nedeľu ráno zdolal Novozélanďana Shanea Younga v perovej divízii KO po minúte a 16 sekundách. Na pozápasovej tlačovke ho čakal ďalší boj - tentokrát ale nie so súperom, ale s angličtinou, ktorej zatiaľ ešte na chuť neprišiel.

V pozápasovom rozhovore sa sympatický bojovník poriadne zapotil ale už nie v ringu, ale pri rozhovore, kde vytiahol svoju lámanú angličtinu. "Áno, ďakujem. Toto je pre mňa veľká skúsenosť a je to môj sen, som v tomto momente veľmi šťastný," uviedol aj s pomocou svojho tímu Klein na pozápasové gratulácie a otázku, aké sú jeho pocity po víťaznom debute v UFC. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Prvé dôležité víťazstvo berieme domov!!!!! Wooohoooooooo Tento moment ostane v mojom srdci navždy ! Ďakujem môjmu tímu bez Vás by som tam takto nestál ! @spartakusfightgym @veghattila @richard.konc81 Obrovské ďakujem všetkým za podporu! To čo teraz zažívam od Vás je niečo neskutočné  We take home the first important victory!!!!! This moment stay in my heart forever ! Thanks to my best TEAM !!!!! . Dear @shaneyoungmma , dear @citykickboxing, dear @seanshelby, dear @danawhite, dear @ufc i want to really apologize for missing the weigh. And also the fact me and my team came ther on the beginning... we thought we could get more time there after first weight in, its our huge mistake, but we new here as you know I’m first Slovakian in UFC... i promise it will not happened again

Príspevok, ktorý zdieľa Ľudovít Klein @lajosko.klein),

Následne mu redaktor položil otázku, či pri premiére nebol v klietke nervózny. "Nie, nie. Bol som v pohode, uvoľnený po celý čas: pred, počas aj po zápase a som veľmi šťastný," odvetil opäť poriadne lámanou angličtinou a s pomocou tímu Klein s typickým úsmevom. 

"Je to moja obľúbená technika a keď ju spravím, tak súper vždy ide k zemi," komentoval na otázku ohľadom obľúbeného headkicku, ktorým už odrovnal nejedného súpera. Klein zároveň sľúbil, že nabudúce bude na sto percent tak váhovo ako aj kompletne pripravený na zápas. Slovák totiž pred debutom nesplnil hmotnostný limit, keď ho na oficiálnom vážení prekročil o 1,8 kg, o debut ale neprišiel. Musel sa však vzdať podielu zo svojho zárobku, jeho súper súhlasil so stretnutím mimo váhového limitu, v tzv. "catchweight".

Ďalšiu otázku mu musel preložiť samotný Attila Végh: "Čo pre teba znamená, keď dostaneš 50-tisíc?" "Zmení to môj život, keď dostanem 50-tisíc dolárov. Som, fú, bez komentára," uviedol opäť so smiechom Klein, ktorý ešte nevie čo bude nasledovať v budúcnosti, ale teraz má v pláne let domov, týždňový oddych a následne tréningy na ďalšie zápasy, na ktoré bude v budúcnosti hocikedy a hocikde pripravený. 

"Áno, samozrejme. Toto je môj debut a v ďalšom zápase bude moja angličtina lepšia," ubezpečil ďalšieho redaktora Klein, ktorý na tlačovke svojou angličtinou poriadne zabával. "Áno, snáď s mojou priateľkou," odpovedal na podotázku, či začne chodiť na doučovania z angličtiny. 

V závere poďakoval svojmu tímu na čele s trénerom Véghom, ktorého následne označil za najväčšiu hviezdu slovenského MMA a je pyšný na to, že je jeho zverencom. Z ďalších významných slovenských športovcov na radu Attilu a ďalších členov tímu uviedol Petra Sagana. 


Tagy: Ľudovít Lajoš Klein Shane Young UFC 253

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
Instagram - Ľudovít Lajoš Klein; Video: Youtube

DISKUSIA