Vedenie Maccabi Haifa sa ospravedlnilo Kaneovi: Hráč izraelského tímu mu chcel visieť na genitáliách

Harry Kane
Harry Kane

LONDÝN - Vedenie izraelského futbalového klubu Maccabi Haifa sa ospravedlnilo za neúctivý výrok svojho hráča Mohammada Abu Faniho, ktorý na sociálnej sieti slovne zaútočil na kanoniera Tottenhamu Harryho Kanea. Účastník anglickej Premier League vo štvrtok na domácom štadióne hostil Maccabi v zápase play off Európskej ligy.

Obranca izraelského tímu zverejnil minulý týždeň na sociálnej sieti krátke video, v ktorom naznačil, že vo vzájomnom dueli nedá Kaneovi ani chvíľu dýchať a bude mu doslova "visieť na genitáliách". "Zvyčajne sa nezvyknem zúčastňovať na tlačových konferenciách, no tentoraz som cítil, že je potrebné niečo povedať," uviedol na predzápasovej tlačovke Assaf Ben-Dov, šéf exekutívy Maccabi Haifa. "Po zápase v Rostove jeden z našich hráčov vyslovil nevhodný komentár na adresu Harryho Kanea. Náš klub odsudzuje takéto správanie. Využívam túto príležitosť a ospravedlňujem sa Tottenhamu a Harrymu Kaneovi, ku ktorému máme obrovský rešpekt. Želáme im úspešnú sezónu."

Manažér Haify Barak Bakhar uviedol, že video nie je smerom k zápasu nijako relevantné. Podľa trénera "Spurs" Joseho Mourinha sa však ním jeho zverenci pred vzájomným stretnutím zaoberali. "Jediná vec, ktorú o Maccabi vedia, je to zábavné video, ktoré o nás natočil súperov hráč," citovala portugalského kouča agentúra AFP.


Tagy: Tottenham Hotspur Harry Kane

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Rui Vieira

DISKUSIA