Nervóznu etapu poznačilo množstvo pádov: Sagan sa musel skloniť pred bleskovým Francúzom

Francúzsky cyklista Arnaud Demare víťazí v záverečnom špurte pred Slovákom Petrom Saganom
Francúzsky cyklista Arnaud Demare víťazí v záverečnom špurte pred Slovákom Petrom Saganom

BRINDISI - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil druhé miesto v piatkovej 7. etape 103. ročníka Giro d'Italia. Jazdca stajne Bora-Hansgrohe pokoril na 143 km dlhej trati z Matery do Brindisi v záverečnom špurte Arnaud Démare.

Francúz opäť uplatnil svoju excelentnú rýchlosť a upevnil si pozíciu vedúceho muža bodovacej súťaže. Pred Saganom má 55-bodový náskok.

"Bola to veľmi rýchla a veľmi nervózna etapa, ktorú poznačilo množstvo pádov. Chalani z tímu opäť odviedli excelentnú robotu. Pred šprintom, ktorý bol chaotický, sme zaujali veľmi dobré pozície. Bol som blízko k etapovému víťazstvu, no dnes to opäť nevyšlo," uviedol Sagan pre oficiálnu webovú stránku Bory-Hansgrohe.

Démare poďakoval celému tímu. "Rozdielom na trati boli moji spolujazdci. Odviedli pre mňa úžasnú prácu. Etapa bola veľmi rýchla. Delil sa balík na bočnom vetre, potom sa jazdilo po vetre a odohralo sa niekoľko pádov. Bolo to nervózne, ale situácia sa upokojila. Finále nebolo jednoduché a ťažko sa posúvalo na čelo balíka. Trochu som čakal, kým začnem šprintovať, a vedel som, že za mnou jazdí Peter Sagan. Všetko však dopadlo perfektne," citoval slová Démara špecializovaný portál cycling-info.sk.


Tagy: Peter Sagan Arnaud Démare Giro d'Italia 2020

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP/Gian Mattia D'Alberto/LaPresse

DISKUSIA