Novú sezónu Svetového pohára odštartuje Holdenerová: Vlhová príde na rad ako tretia

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová

SÖLDEN - Sezóna Svetového pohára 2020/2021 odštartuje počas víkendu bez najväčšej hviezdy súčasného alpského lyžovania. Američanka Mikaela Shiffrinová vynechá súťaž v Söldene pre zranenie chrbta, chýbať však nebude jej slovenská rivalka Petra Vlhová.

Vlhová sa na štart otváracieho obrovského slalomu v sobotu (10.00/13.00) v prvom kole postaví ako tretia v poradí. Tesne pred ňou pôjde svoju jazdu Talianka Marta Bassinová a ako prvá pokrstí svah Švajčiarka Wendy Holdenerová. 

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová prežila napriek pandémii koronavírusu plnohodnotnú prípravu na nový ročník Svetového pohára alpských lyžiarok. V uplynulej zime získala historické malé glóbusy za víťazstvo v hodnotení slalomu i paralelných disciplín a ambície nemôže popierať ani v celkovom poradí prestížneho seriálu. "Každý rok sem prichádzam s najvyššími cieľmi. Určite chcem podať lepší výkon ako v minulých rokoch," povedala Vlhová, ktorej najlepší výsledok v söldenskom "obráku" je ôsma pozícia z roku 2016, nasledovali šestnáste miesto, diskvalifikácia a vlaňajšia "nešťastná štrnástka".

Senzačné víťazstvo z vlaňajška bude v sobotu obhajovať Novozélanďanka Alice Robinsonová, ktorá si vylosovala päťku. V otváracích pretekoch predznamenala minulý rok pestrý vývoj v obrovskom slalome, kde sa z víťazstva radovalo dovedna päť lyžiarok. 

Po Robinsonovej to boli aj Talianky Marta Bassinová a Federica Brignoneová, Vlhová a Shiffrinová. Tieto štyri ženy zvýraznili parametre technicky najnáročnejšej alpskej disciplíny tým, že všetky sa v celkovom hodnotení SP umiestnili v najlepšej päťke. Brignoneová na záver neúplného ročníka okrem sezónnych trofejí za "obrák" a kombináciu ukoristila tiež veľký glóbus. V sobotu jej bude patriť číslo 6. Informácie o štartovej listine priniesol portál rakúskej televízie orf.


Tagy: Petra Vlhová Wendy Holdenerová Sölden

Zdroj:
športky, TASR
Foto:
TASR/Martin Baumann

DISKUSIA