Aj bojovníci MMA boli pri teroristickom útoku vo Viedni: Hrdinská pomoc polícii priniesla zranenie

Mikail Özen (vľavo), Recep Tayyip Gültekin (vpravo) a ambasádor Ozan Ceyhun
Mikail Özen (vľavo), Recep Tayyip Gültekin (vpravo) a ambasádor Ozan Ceyhun

VIEDEŇ - Hlavným mestom Rakúska, ale aj celou Európou otriasla v pondelok večer hrozná správa o teroristickom útoku, pri ktorom vo Viedni zahynulo päť ľudí. Okrem polície a množstva civilistov sa v desivých chvíľach v centre rakúskej metropoly nachádzala aj dvojica zápasníkov MMA, ktorí sa polícii snažili v náročných chvíľach hrdinsky vypomôcť.

Niečo po ôsmej večer šokovala ľudí nachádzajúcich sa v centre Viedne streľba z palnej zbrane. Strieľajúci terorista, ktorý mal na sebe pripevnenú imitáciu výbušniny, zabil päť ľudí a ďalších 15 zranil ešte pred tým, ako ho rýchlo zasahujúca polícia zneškodnila. Pri dramatickej akcii rakúskym policajtom asistovala aj dvojica bojovníkov MMA, ktorí predviedli naozaj hrdinské a ukážkové správanie. 

Išlo o dvojicu tureckých zápasníkov žijúcich v Rakúsku. Prvým bol Recep Tayyip Gültekin, ktorý si na profi debut v MMA ešte musí počkať a tým druhým Mikail Özen, ktorý už má za sebou tri profesionálne vystúpenia s bilanciou 1-2. Turci boli v čase streľby priamo na mieste a namiesto toho, aby sa utekali skryť, neváhali a snažili sa pomôcť zasahujúcej rakúskej polícii. 

Özen v rozhovore pre turecké periodikum Hürriyet uviedol, že v inkriminovanom čase boli obidvaja veľmi blízko strelca: "Boli sme od toho muža asi 5-6 metrov, keď sa začalo strieľať,..." Pred nami bola policajná stanica, takže sme tam okamžite šli a povedali sme tam o tom," pokračoval v rozprávaní.

"K inkriminovaným miestam sa blížila staršia žena, tak sme ju vzali a odniesli na bezpečné miesto," popisuje ukážkové správanie tureckého dua Özen. Jeho parťák Gültekin, ktorý mu asistoval pri prenose postreleného policajta do záchranky, utrpel počas hrdinskej akcie zranenie lýtka. 

Neďaleko bol aj tréner Thiema

Desivé chvíle vo Viedni prežíval aj dvojnásobný olympijský šampión a aktuálne tréner Dominica Thiema Nicolás Massú. Tenisová legenda Čile v tom čase bola v reštaurácii neďaleko miesta, kde sa strieľalo. "Ahojte ľudia, som v centre Viedne veľmi blízko útoku. Sme vo vnútri reštaurácie a čakáme, kedy budeme môcť odísť...ďakujem za vaše správy," napísal Massú okolo jedenástej na sociálnej sieti. O pár hodín novým statusom upokojil fanúšikov: "Ahoj všetci, už som v bezpečí na hoteli. Bolo to desivé, z preventívnych dôvodov nás držali zavretých v reštaurácii osem hodín."

Jeho zverenec a aktuálna svetová trojka Dominic Thiem momentálne naberá sily na záverečný Turnaj majstrov, keď sa rozhodol vynechať prestížne podujatie v parížskej hale Bercy. 


Tagy: MMA Mikail Özen Recep Tayyip Gültekin

Zdroj:
športky
Foto:
profimedia.sk; Video: Youtube

DISKUSIA