Skvelý obrat volejbalistiek Brusna: Klub z dvojtisícovej obce zdolal lídra španielskej ligy!

Zdroj: Getty Images

SLOVENSKÁ ĽUPČA - Volejbalistky VK Pirane Brusno zvíťazili v prvom zápase 16-finále Challenge Cup-u nad Sanayou Libby's La Laguna 3:2. S favorizovaným lídrom španielskej ligy prehrávali už 0:2 na sety, no predviedli skvelý obrat.

Rozhodujúci tajbrejk vyhrali 15:9. Odveta je na programe v utorok 24. novembra o 18.00 h tiež v Slovenskej Ľupči - domácej hale Brusna.
      
1. zápas 16-finále Challenge Cup-u žien:
VK Pirane Brusno - Sanaya Libby's La Laguna 3:2 (-16, -21, 20, 21, 9)
zápas trval 110 minút, rozhodovali: Hladišová (ČR), Herbots (Belg.), bez divákov

Brusno: Sanayová 0, Belisariová 19, Ana Clara 16, Kvasnová 21, Dlhošová 6, Nikičová 13, libero B. Patáková (Tomková 0). Tréner: T. Štrajánek.
La Laguna: Arredondová 22, Jordanová 9, Suárezová 16, Jeanpierrová 8, Wagnerová 12, Aracová 4, libero Pérezová (Izquierdová 0, Ordóňezová 1, Delgadová 0). Tréner: J. D. García.

Na snímke zľava manažér Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR - Jakub Kotian

hlasy po zápase /zdroj: svf.sk/: Tibor Štrajánek, tréner Brusna: "Po druhom sete som dievčatám povedal, že sme sety mali rozohraté dobre, ale vlastnými chybami v medzihre sme súpera dostali na koňa a nás pod tlak. To sa neskôr zmenilo, eliminovali sme chyby, pritvrdili sme na podaní. Dôležité bolo, že sme dodržiavali taktické pokyny a že sme po celý čas hrali ako tím. Bola to tímová práca, v útoku aj v obrane. Pripravovali sme sa dôsledne, mali sme súpera dobre rozobratého a určili sme správnu taktiku. Pomohol nám aj mentálny kouč a iné malé detaily, ktoré nás priviedli k úspechu. Myslím si, že máme aj na viac, doteraz sme to z objektívnych príčin nemohli celkom ukázať, no ja som stále veril, že to časom bude lepšie."

Natália Vrabcová, nahrávačka Brusna: "Aj keď sme proti Španielkam neboli favoritkami, snažili sme sa vybojovať čo najlepší výsledok. Začiatok zápasu pre nás nebol veľmi priaznivý, našu hru sme však dokázali každým setom zlepšovať a tretí sme už dotiahli do úspešného konca. Práve víťazný set nám dodal potrebné sebavedomie a ďalšiu motiváciu do štvrtého setu, ktorý sme napokon tiež zvládli. V tajbrejku sme vďaka dobrej hre a veľkej túžbe po víťazstve spečatili našu výhru."

Viac o téme: VK Pirane Brusno Sanayou Libby's La Laguna Challenge Cup-
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Getty Images
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články