Platini označil Maradonu za najväčšieho milovníka futbalu: Na ihrisku išiel za hranice, a to bolo úžasné

Legendárna fotografia Diega Maradonu, Pelého a Michela Platiniho
Legendárna fotografia Diega Maradonu, Pelého a Michela Platiniho

PARÍŽ - Bývalý francúzsky reprezentant a rovesník zosnulého Diega Maradonu Michel Platini označil svojho niekdajšieho rivala za najväčšieho milovníka futbalu.

Šešťdesiatpäťročný Platini súperil s Argentínčanom hlavne v osemdesiatych rokoch, keď obliekal dres Juventusu Turín a Maradona hrával za Neapol. "Trochu zachádzal do krajnosti v mnohých oblastiach. Dôležité však je, že išiel za hranice aj na ihrisku a to bolo úžasné. Bol to najväčší milovník futbalu, aký kedy žil," vzdal poctu súperovi pre AP Platini.

Platini priviedol Juventus Turín k dvom titulom v Serie A i k triumfu v Pohári európskych majstrov v roku 1985. Potom však prišli v talianskej najvyššej súťaži chvíle Maradonu, ktorý tímu spod Vezuvu zaistil v roku 1987 historicky prvé scudetto. S Neapolom získal o tri roky ďalší titul a v roku 1989 s ním vybojoval Pohár UEFA. 

Maradona zomrel v stredu vo veku 60 rokov. Potvrdil to hovorca jeho rodiny. Podľa argentínskych médií bolo príčinou úmrtia zlyhanie srdca, presné okolnosti určí až pitva.  


Tagy: Diego Maradona Michel Platini Argentína

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP Photo/Lionel Cironneau, File

DISKUSIA