Totálny nedostatok úcty a rešpektu! Pracovník pohrebného ústavu sa fotil s telom Maradonu

Rodina a blízki priatelia pochovali legendárneho Diega Maradonu
Rodina a blízki priatelia pochovali legendárneho Diega Maradonu

BUENOS AIRES - S legendárnym Diegom Maradonom sa vo štvrtok večer na cintoríne na predmestí Buenos Aires rozlúčili desiatky tisíc fanúšikov, ale samotného futbalového velikána pochovali pri súkromnej ceremónii v kruhu tých najbližších. S veľmi bizarnou informáciou prišiel anglický denník The Mirror. Podľa ich správ mal byť nemenovaný pracovník pohrebného ústavu prepustený po tom, čo mal pózovať a fotografovať sa vedľa otvorenej rakvy Diega Maradonu.

Šokujúci obrázok sa periodikum The Mirror rozhodlo nezverejniť. Na fotografii mal dotyčný muž dávať palec hore hneď vedľa tela nebohého 60-ročného Maradonu. Majiteľ pohrebného ústavu Sepelios Pinier miestnym médiám potvrdil, že zamestnanec bol okamžite prepustený. Z tohto činu bola verejnosť absolútne pobúrená. "Mal by byť zbavený argentínskeho občianstva. Takéto niečo nerobíte. Je tú totálny nedostatok rešpektu," uviedol na sociálnej sieti jeden z nahnevaných obdivovateľov božského Diega.
 
Podľa argentínskeho denníka Clarín sa pohrebu na cintoríne Jardín Bella Vista zúčastnil len úzky okruh rodiny a priateľov. Maradona spočinul v mieste, kde sú pochovaní aj jeho rodičia Dalma a Diego.

Tagy: Diego Maradona Argentína

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Juan Tesone

DISKUSIA