Platini a Blatter majú na krku ďalší problém: Podozrenie z podvodu a zneužitia moci!

Michel Platini (vľavo) gratuluje Seppovi Blatterovi k znovuzvoleniu do pozície prezidenta FIFAMichel Platini (vľavo) gratuluje Seppovi Blatterovi k znovuzvoleniu do pozície prezidenta FIFA Zdroj: SITA

ZÜRICH - Bývalého prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Seppa Blattera a niekdajšieho šéfa Európskej futbalovej únie (UEFA) Michela Platiniho švajčiarske orgány stíhajú aj pre podozrenia z podvodu a zneužitia moci. Informuje o tom belgický denník Le soir s odvolaním sa na zdroj s prístupom k spisu.

Denník pripomína, že ide o súčasť rozšíreného vyšetrovania týkajúceho sa korupčného správania niekdajšieho šéfa FIFA. Konkrétne sa preveruje podozrivá platba FIFA vo výške dvoch miliónov švajčiarskych frankov (cca 1,8 milióna eur), vyplatená Platinimu v roku 2011.

Francúz žiadal o úhradu nezazmluvneného platu v čase, keď pracoval ako poradca prezidenta FIFA počas prvého funkčného obdobia Blattera v rokoch 1998-2002. O mesiac neskôr mu mzdu vyplatili. Blatter i Platini protiprávne konanie popreli, na začiatku septembra v tejto veci vypovedali pred vyšetrovateľmi.

Viac o téme: Michel Platini Sepp Blatter
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články