Triatlonisti z Piešťan: Všetci sme dojatí, pomoc sa dostane každému

PIEŠŤANY - „To si robíte srandu?“ ozvalo sa v telefóne po tom, čo sme zakladateľke triatlonového klubu Black Swans Triclub Piešťany Janke Beňačkovej oznámili, že Niké cez svoj Fond pre budúcnosť športu podporila tento projekt a to sumou 2000€. Radosť v klube bola obrovská, veď šport momentálne potrebuje pomoc ako nikdy predtým.

Triatlon má veľkú výhodu v tom, že beh a cyklistika sa dajú robiť aj v outdoorovom prostredí, preto sa v Piešťanoch naplno trénuje. Po nedávnom uvoľnení opatrení sa otvorili aj bazény, takže triatlonisti trénujú aj plávanie. „Chvalabohu, už nás to až tak neobmedzuje. Naši členovia poctivo bicyklujú aj pravidelne behajú. Treba sa v kondícii udržiavať aj v zime, musíme si poradiť aj s nízkymi teplotami. Je fajn, že sa už dá aj plávať, takže náš tréning je komplexnejší,“ dopĺňa Janka Beňačková.  Ďalej prezrádza, že by klub chcel zorganizovať bežecké preteky, ktoré sú v zime veľmi dôležitou súčasťou prípravy, no jednoduché to nebude. „Bez udelenia výnimky to nepôjde. Otestovaní pretekári sú samozrejmosť. Posnažíme sa, aby sa to podarilo, veď sa hovorí, že preteky sú najlepší tréning.“

Podpora z Fondu pre budúcnosť klub mimoriadne potešila. Za všetko hovorí bezprostredná reakcia a niekoľkonásobné poďakovanie. Možností na využitie peňazí z grantu sa nájde hneď niekoľko. V Piešťanoch nezabúdajú ani na mladé talenty. „Myslíme už na leto a veríme, že situácia sa vráti do normálu a budeme môcť absolvovať preteky doma i v zahraničí. Samozrejme chceme vychovať budúcich triatlonistov, takže niečo pôjde aj najmenším. 

Aj ty potrebuješ podporu, len nevieš, ako na to? Cesta k pekným peniazom z Fondu pre budúcnosť športu od stávkovej spoločnosti Niké je veľmi jednoduchá. Stačí zavesiť vtipné a zaujímavé video na stránku www.nikefondsportu.sk a možno niečo „kvapne“ aj tebe.


Tagy: Black Swans Triclub Piešťany Janka Beňačková

Zdroj:
PR článok
Foto:
PR článok

DISKUSIA