Capitals prehrali druhýkrát za sebou: Opäť nestačili na Dornbirn Bulldogs

Na snímke brankár Bratislava CapitalsNa snímke brankár Bratislava Capitals Zdroj: TASR - Martin Baumann

DORNBIRN - Hokejisti iClinic Bratislava Capitals prehrali v nedeľnom zápase 21. kola medzinárodnej Ice Hockey League (IHL) na ľade tímu Dornbirn Bulldogs 2:3. Capitals prehrali druhýkrát za sebou a v neúplnej tabuľke figurujú na desiatej priečke so ziskom 17 bodov.

Capitals sa dostali do vedenia už v úvode zápasu, keď v 4. minúte skóroval Šedivý. Hostia si držali vedenie až do druhej tretiny. V jej úvode mal veľkú príležitosť Lapšanský, ale Höneckla neprekonal. Bratislavčania vzápätí hrali presilovku, ale nielenže ju nevyužili, domáci dokázali vyrovnať, keď Straka využil chybu v rozohrávke. Slovenský tím sa mohol vzápätí dostať opäť do vedenia, ale Varga neprekonal brankára súpera. Naopak, v 33. minúte Dornbirn otočil stav. Wogerovu strelu ešte Hamerlík vyrazil, ale Romig z uhla trafil presne. Domáci neotáľali a o 88 sekúnd viedli o dva góly, keď Schnetzer spomedzi kruhov prepálil Hamerlíka. V záverečnom dejstve sa hosťom podarilo skorigovať, ale gól Finna z 43. minúty mal iba kozmetický charakter.

dohrávka 6. kola IHL:
Iclinic Bratislava - Dornbirn Bulldogs 2:3 (0:1, 1:3, 0:0)
Góly: 25. Straka (Macierzynski), 33. Romig (Woger), 34. Schnetzer (Häussle, Magnan) - 4. Hults (Higgs, Šedivý), 43. Finn (Šalka, Buc). Rozhodovali: Berneker, Rütz - Florian, Sparer, vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0.

zostavy:
Dornbirn: Höneckl – MacKenzie, Kaldis, Nilsson, Kokkila, Schnetzer, Magnan – Jevpalovs, Rapuzzi, Yogan – Woger, Brosseau, Romig – Schwinger, Häussle, Macierzynski – Pöschmann, Straka Fröwis - Egger
Capitals: Hamerlík – Šedivý, Finn, Romančík, Guimond, Boldižár, Bohunický – Fortier, Hults, Higgs – Lapšanský, Bubela, Varga – Miklík, Buc, Šalka – Hudec, Suja, Bezák

Viac o téme: IClinic Bratislava Capitals Dornbirn Bulldogs