Čerešňák, Dej a Roman skórovali v českej extralige, Godla prišiel o svoju sériu

Slovenský reprezentant Denis GodlaSlovenský reprezentant Denis Godla Zdroj: TASR/Martin Baumann

PRAHA - Slovenský hokejový útočník Rastislav Dej prispel jedným gólom k víťazstvu Vítkovíc nad Litvínovom 6:2 v stretnutí 27. kola českej extraligy. Domáci už v 5. minúte ukončili viac než 160 minút dlhú nepriestrelnosť Denisa Godlu, slovenský brankár odchytal za hostí celý zápas a vykryl 26 z 32 striel.

Strelecky sa v nedeľu presadil aj obranca Plzne Peter Čerešňák, ani jeho gól však nezabránil domácej prehre 2:6 so Spartou Praha. Třinec zvíťazil na ľade Brna 3:1 aj vďaka presnému zásahu Miloša Romana a dvom asistenciám Martina Gernáta.

Česká extraliga - 27. kolo:
HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 1:2 pp a sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 5. Černoch – 31. Šidlík, rozh. nájazd Flynn

HC Vítkovice Ridera - HC VERVA Litvínov 6:2 (2:1, 4:1, 0:0)
Góly: 5. Dočekal, 16. M. Kalus, 22. DEJ, 26. Lakatoš, 34. Werbik, 39. Mallet – 11. Irving, 22. Pospíšil
/GODLA (Litvínov) odchytal celý zápas, mal 26 úspešných zákrokov/

Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Góly: 43. P. Jelínek – 36. Camara (PAULOVIČ), 53. Svačina (MIKUŠ)

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 2:6 (1:2, 1:1, 0:3)
Góly: 9. Kodýtek, 34. ČEREŠŇÁK – 4. Horák, 13. Říčka, 32. Rousek, 42. Buchtele, 53. Řepík, 58. Pech

Motor České Budějovice - Mountfield Hradec Králové 3:5 (0:4, 2:0, 1:1)
Góly: 24. Forman, 37. Jonák, 44. Z. Doležal – 1. Šalda, 4. a 8. Smoleňák, 10. Perret, 60. Lev

PSG Berani Zlín - HC Olomouc 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Góly: 48. Okál – 25. a 49. J. Káňa, 26. Bambula, 46. J. Knotek

HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)
Góly: 25. Vincour – 22. ROMAN, 24. Hrňa (GERNÁT), 33. P. Vrána (GERNÁT)

Viac o téme: Rastislav Dej Peter Čerešňák Denis Godla