Ronaldo oslávil stý zápas v drese Juventusu dvoma gólmi: Aký existuje lepší spôsob ako tento

Cristiano Ronaldo s loptouCristiano Ronaldo s loptou Zdroj: SITA/Tano Pecoraro/LaPresse via AP

TURÍN - Cristiano Ronaldo odohral v nedeľu jubilejný stý zápas v drese Juventusu Turín a doprial si špeciálnu oslavu. Na pôde Janova zvíťazil jeho tím 3:1, pričom portugalský útočník sa na triumfe podieľal dvoma gólmi.

Juventus poslal do vedenia v 57. minúte Paulo Dybala, ktorý dostal prednosť v zostave pred Álvarom Moratom. Španielsky útočník nemal pôvodne v zápase nastúpiť, ale disciplinárna komisia mu skrátila trest za červenú kartu v súboji proti Beneventu na polovicu. Na trávnik sa dostal v 67. minúte, keď nahradil Adriena Rabiota. V tom čase bol stav nerozhodný 1:1, pretože na Dybalov gól odpovedal vyrovnávajúcim zásahom Stefano Sturaro. Dvanásť minút pred koncom prišiel pokutový kop po faule na Westona McKennieho. Ronaldo poslal loptu do stredu bránky a úradujúci taliansky majster viedol 2:1. Ten istý hráč potrestal domácich ešte raz v 89. minúte, keď pridal rovnako z pokutového kopu svoj druhý gól v stretnutí po faule na Moratu.

Tridsaťpäťročný Ronaldo vedie spolu so Zlatanom Ibrahimovičom tabuľku strelcov Serie A s desiatimi gólmi, Romelu Lukaku z Interu Miláno má na konte o jeden menej. Od príchodu do Turína v roku 2018 nastrieľal Ronaldo v drese "starej dámy" 79 gólov. "Aký lepší spôsob existuje na oslavu stého zápasu za Juventus, ako streliť ďalšie dva góly?" - napísal Ronaldo na Twitteri. Zároveň sa zaviazal, že v čierno-bielom drese dosiahne 100 gólov.

Cristiano Ronaldo Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Marco Alpozzi/Lapresse

Súper Juventusu z Janova je vo veľkej kríze, v jedenástich zápasoch vybojoval iba jedno víťazstvo, v tabuľke mu patrí predposledné miesto. Okrem toho majú Janovčania najhorší útok v lige a aj obranu, ktorá inkasuje v priemere dva góly na zápas.

Z víkendového programu zaujalo aj víťazstvo Neapola nad Sampdoriou 2:1, SSC získal prvé víťazstvo vo svojom novopomenovanom Štadióne Diega Armanda Maradonu. Jakub Jankto dal v 20. minúte prvý gól hostí, ale po prestávke vyrovnal striedajúci Hirving Lozano. O triumfe "Partenopei" rozhodol napokon Andrea Petagna. Stredopoliar Stanislav Lobotka v drese domácich prišiel na ihrisko v 77. minúte.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Juventus Turín