Sviatok tenisu sa nezadržateľne blíži: Djokovič, Nadal i Serena absolvujú karanténu

Novak Djokovič s víťaznou trofejou
Novak Djokovič s víťaznou trofejou

ADELAIDE - Viacerí poprední tenisti, medzi nimi Novak Djokovič, Rafael Nadal, či Serena Williamsová, absolvujú karanténu pred Australian Open v Adelaide a nie v Melbourne. V meste by zároveň mohli odohrať exhibičný turnaj.

Tenisti musia po príchode do Austrálie pred prvým grandslamovým turnajom sezóny absolvovať 14-dňovú karanténu. Očakáva sa príchod približne 1270 osôb z radov hráčov a podporného personálu. Preto organizátori podujatia požiadali metropolu zo susedného austrálskeho štátu o pomoc s ubytovaním. V Melbourne minimálne jeden hotel odmietol prijať tenistov, údajne po obavách miestnych obyvateľov z nakazenia sa koronavírusom.

Aj v Adelaide sa objavili pochybnosti, či bude príchod športovcov zo zahraničia prínosom. "Premiér Južnej Austrálie Steven Marshall súhlasil s prijatím 50 osôb. Benefitom bude, že v meste sa bude konať exhibičný turnaj. Podmienky karantény budú rovnaké ako v Melbourne," vyhlásil podľa AFP riaditeľ Australian Open Craig Tiley.

Na turnaji by sa mohli predstaviť všetci traja aktuálne najlepší tenisti - Djokovič, Nadal i Dominic Thiem a dve z troch najlepších tenistiek - Simona Halepová a Naomi Osaková. Po Australian Open by sa navyše mal v meste konať aj turnaj WTA.


Tagy: Serena Williamsová Rafael Nadal Novak Djokovič Australian Open 2021

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Andy Brownbill

DISKUSIA