Hororové ráno českého exmajstra sveta pri voľne na Dakare: Pripadal som si ako nožnicovoruký Edward

Libor Podmol
Libor Podmol

HÁIL - Nečakané zdravotné problémy musel vo voľnom dni na Rely Dakar riešiť český motocyklista Libor Podmol. Bývalý majster sveta vo freestyle motokrose, ktorý štartuje na legendárnom závode prvýkrát v kariére, má zápaly šliach na rukách. V nedeľu by ale na štarte 7. etapy nemal chýbať.

"Zobudil som sa o štvrtej ráno a nemohol otvoriť pet fľašu. Mám veľký zápal šliach. Veľmi ma to mrzí. Mažem to rôznymi masťami, používam magnetickú terapiu a robím si masáže," uviedol Podmol v tlačovej správe. "Pripadal som si ako nožnicovoruký Edward, len namiesto nožníc som mal napuchnuté prsty," prirovnal sa na Instagrame k populárnej filmovej postave.

Na zlepšení jeho stavu sa podieľal aj fyzioterapeut Buggyry David Janoušek, ktorý Podmolovi pomáhal už v minulých dňoch. "Bol som dosť v šoku a začal som prepadať panike, aj vďaka pomoci Davida sa moje ruky zlepšili," povedal Podmol, ktorému patrí 43. pozícia v priebežnom poradí so stratou takmer siedmich hodín na vedúceho Austrálčana Tobyho Pricea. Medzi nováčikmi je desiaty.

Podmol už pred štartom Dakaru vedel, že ho čakajú náročné preteky, problémy má hlavne s častými pádmi. "Som už ale trošku fyzicky a psychicky rozhodený, ruka nepočúva. Po piatkovom páde mám modrinu na stehne, do toho vyskočené rebro z predchádzajúcich dní ... Často padám a veľmi sa ničím, je to fakt neskutočne náročné," priznal tridsaťšesťročný motokrosár, ktorý chcel na Dakare štartovať už pred rokom. V máji 2019 si však v Mníchove pri freestyle motokrose zlomil obe nohy, podstúpil niekoľko operácií a lekári mu nohy museli spevniť 39 skrutkami.

Teraz má Podmol pred sebou len jeden veľký cieľ - dôjsť budúci týždeň v piatok do Džiddy a dokončiť to, čo jeho otec v roku 1994 nedokázal. Úspešne absolvovať Dakar.


Tagy: Libor Podmol Rely Dakar 2021

Zdroj:
ČTK
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA