Benko svoj prvý Dakar nedokončí: Slovenského pretekára so zranenou nohou previezol vrtuľník

Martin Benko Martin Benko Zdroj: profimedia.sk

SAKAKA - Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko na stroji KTM obsadil v siedmej etape Rely Dakar 18. priečku. V celkovom hodnotení si polepšil o jednu pozícii a figuruje na 13. mieste. Jeho krajania Erik Vlčák na Husquarne skončil na 60. pozícii so stratou 2:53,08 hodiny a v celkovom poradí je na 55. mieste. Martin Benko svoje prvé vystúpenie na Dakare nedokončí, keď ho so zranenou nohou previezli vrtuľníkom na ošetrenie.

Nedeľňajšiu etapu z Ha'il do Sakaky so špeciálom dlhým 453 km vyhral Američan Ricky Brabec na Honde, ktorý mal v cieli čas 4:37:44 hodiny. Druhý finišoval Čiľan Jose Ignacio Cornejo Florimo (Honda) s mankom 2:07 a dostal sa na čelo priebežného poradia, keďže doterajší líder Toby Price z Austrálie (KTM) i druhý Argentínčan Kevin Benavides (Honda) nabrali pomerne veľkú stratu. Tretí v cieli bol ďalší Američan Skyler Howes (+2:19 min). Svitko finišoval s mankom 14 minút a 26 sekúnd.

Cornejo Florimo má na čele poradia len sekundový náskok pred druhým Priceom, na tretie miesto sa posunul Brit Sam Sunderland (KTM), ktorý stráca 2:11 minúty. Trinásty Svitko má manko 34:52 minút.

Štefan Svitko Galéria fotiek (2) Zdroj: profimedia.sk

Preteky pokračujú v pondelok 8. etapou zo Sakaky do Neomu so 375 km špeciálom a celkovou dĺžkou 709 km.

Viac o téme: Štefan Svitko Dakar Martin Benko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy