Slovan predĺžil kontrakt so skúseným gólmanom: V tréningoch na sebe neustále pracuje

ŠK Slovan Bratislava predĺžil zmluvu s brankárom Matúšom RužinskýmŠK Slovan Bratislava predĺžil zmluvu s brankárom Matúšom Ružinským Zdroj: skslovan.com

BRATISLAVA - Vedenie slovenského futbalového majstra ŠK Slovan Bratislava si poistilo služby brankára Matúša Ružinského. Líder Fortuna ligy s ním podpísal nový kontrakt s platnosťou do konca sezóny 2022/23. Informovala o tom oficiálna webová stránka "belasých".

Ružinský sa stal hráčom Slovana v lete 2018 po tom, ako sériou desiatich zápasov bez inkasovaného gólu výrazne prispel k postupu Serede do najvyššej slovenskej súťaže. "Brankársky post je špecifický, pretože chytať môže len jeden. Pre kvalitný tréningový proces a celkovú atmosféru v tíme sú však nemenej dôležití aj ďalší brankári. Nie je ľahké byť v pozícii dvojky či trojky, no Matúš sa k tomu postavil ukážkovo. V tréningoch na sebe neustále pracuje a aj po ľudskej stránke je platnou súčasťou brankárskeho kolektívu. Aj na tomto poste potrebujeme mať pre každý prípad alternatívy, pričom Matúš Ružinský je spoľahlivý a už skúsený brankár. Preto sme sa mu rozhodli ponúknuť predĺženie spolupráce,“ povedal pre klubový web Slovana generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

Ružinský teda zostáva súčasťou Slovana minimálne do konca sezóny 2022/23. „Bol som veľmi milo prekvapený a šťastný, keď mi vedenie klubu ponúklo predĺženie spolupráce. Vážim si, že môžem naďalej pôsobiť v najúspešnejšom slovenskom klube. V zápasoch som možno nedostal toľko príležitostí, no napriek tomu som v Slovane šťastný, pretože môžem každý deň trénovať s najlepšími hráčmi na Slovensku a neustále sa ako človek i brankár rozvíjať. Mojím cieľom je každý deň sa zlepšovať a ďalej napredovať. Pre brankárov je dôležitá aj príprava počas týždňa či celková atmosféra v našom kolektíve, na čom si dávam záležať a snažím sa odviesť svoje maximum. Je to pre mňa krásny narodeninový darček, pretože presne dnes mám 29 rokov. S partnerkou sme sa usadili v Bratislave, prednedávnom sa nám narodil synček, takže sa veľmi teším, že môžem pokračovať v Slovane,“ povedal Ružinský.

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Fortuna liga
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: skslovan.com
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články