VIDEO Cháru zavalili všetci spoluhráči: Prvá delovka za Washington, ktorá rozvlnila sieť!

Zdeno Chára sa raduje so spoluhráčmi po premiérovom góle v drese CapitalsZdeno Chára sa raduje so spoluhráčmi po premiérovom góle v drese Capitals Zdroj: SITA/AP/Nick Wass

WASHINGTON - Zápas, na ktorý nikdy v živote nezabudne. Zdeno Chára sa prvýkrát v červenom drese Washingtonu Capitals gólovo presadil. Na ľade sa rozpútala oslava, akoby tím postúpil do finále Stanley Cupu. Každý chcel slovenskému obrovi pogratulovať. Navyše, Washington sa postaral o veľkú otočku, čo robí zápas ešte viac zapamätateľným.

Prehrať prvú tretinu 0:3, ale napokon úplne s prehľadom vyhrať zápas, to sa nepodarí každý deň. Hráčom Washingtonu Capitals sa to podarilo aj vďaka slovenským rukám. Richard Pánik získal bod za asistenciu, Zdeno Chára taktiež raz asistoval a raz dokonca sám rozvlnil sieť.

Washington zatvoril hráčov NY Islanders v ich obrannej tretine a dlho to smrdelo gólom. Puk sa dostal na hokejku Zdena Cháru, ktorý vyslal na brankára Varlamova poriadnu delovku od modrej. Blokovať takúto strelu sa nechcelo žiadnemu so súperov, čo je úplne pochopiteľné. Chára má jednu z najtvrdších striel v lige. Aj vďaka cloneniu pred bránkou bol z toho piaty gól Capitals, ktorí napokon vyhrali s prehľadom 6:3.

Ihneď po Chárovom presnom zásahu sa k nemu nahrnula celá striedačka a ešte aj hráči na ľade. Pripomínalo to menšiu oslavu vo vyraďovacej časti sezóny. Bolo vidieť, že gól doprial Chárovi každý spoluhráč a všetci mu chceli dať pocítiť, že je vo Washingtone ako doma. "Veľmi sa teším, že som dal prvý gól za Washington. Prišiel som k striedačke, pretože som sa chcel s chalanmi podeliť o radosť. Od prvého dňa, čo som tu, sa cítim skvele, prijali ma úžasne a veľmi mi to uľahčili," povedal pre nhl.com Chára, ktorý skóroval prvýkrát od 27. novembra 2019.

Viac o téme: Washington Capitals Zdeno Chára
  • Zdroj: športky, TASR