Spartak Trnava s novou posilou z Česka: Už v Ružomberku dokázal, že je líder mužstva

Filip Twardzik
Filip Twardzik

TRNAVA - Český futbalista Filip Twardzik prestúpil z MFK Karviná do Spartaka Trnava. S priebežne piatym tímom tabuľky Fortuna ligy sa dohodol na spolupráci do júna 2023. Prestupovú čiastku kluby nezverejnili.

Dvadsaťsedemročný stopér sa na Slovensko vracia už po piatich mesiacoch. Po letnom prestupe z Ružomberka odohral v drese Karvinej jedenásť ligových duelov, väčšinu však na poste ľavého obrancu. "Filip nemal na pozícii stopéra dostatočné vyťaženie a post ľavého obrancu mu úplne nesedel. Preto sme mu umožnili návrat na Slovensko, odkiaľ k nám v lete prišiel. V ďalšej kariére mu v mene MFK Karviná prajem veľa šťastia," povedal pre web MFK Karviná športový riaditeľ klubu Lubomír Vlk.

V Trnave veria, že Twardzik dokáže v červeno-čiernom drese nadviazať na svoje predchádzajúce výkony v najvyššej slovenskej súťaži. "Už v Ružomberku dokázal, že je líder mužstva a bol aj jedným z najkvalitnejších stopérov našej ligy. Sme veľmi radi, že sa nám z Karvinej podarilo získať hotového hráča na trvalý prestup a verím, že aj v našom drese potvrdí svoju kvalitu. Dohodli sme sa na 2,5-ročnom kontrakte," povedal pre oficiálnu stránku Spartaka riaditeľ klubu Milan Cuninka.

Twardzik, ktorý prešiel mládežníckymi akadémiami Celticu Glasgow či Herthy Berlín, odohral doteraz v najvyššej slovenskej súťaži 42 duelov, strelil v nich sedem gólov.


Tagy: FC Spartak Trnava MFK Karviná Filip Twardzik

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/Ján Krošlák

DISKUSIA