VIDEO Liverpool zvíťazil na pôde West Hamu, prvé víťazstvo Tuchela na lavičke Chelsea

Mohamed SalahMohamed Salah Zdroj: SITA/AP/Clive Rose

LONDÝN - Futbalisti majstrovského Liverpoolu triumfovali v nedeľnom zápase 21. kola anglickej Premier League na ihrisku West Hamu United 3:1. V tabuľke sa posunuli pred Leicester na tretie miesto, West Ham padol po sérii štyroch víťazstiev a figuruje na piatej priečke.

Po bezgólovom prvom polčase poslal "The Reds" v 57. minúte do vedenia Mohamed Salah, keď si našiel v súperovej šestnástke priestor na strelu a ľavačkou zakrútil loptu parádne k vzdialenejšej žrdi. Egyptský útočník sa presadil aj o 11 minút neskôr po rýchlom brejku, pas Xherdana Shaqiriho si rýchlo spracoval a poslal loptu povedľa padajúceho Lukasza Fabianského. Na 3:0 pre hostí zvýšil v 84. minúte Georginio Wijnaldum, keď ho voľného pred Fabianským našiel Firmino. Domáci dokázali už iba skorigovať stav zásluhou Craiga Dawsona.

Futbalisti Chelsea Londýn vybojovali prvé víťazstvo pod vedením nového trénera Thomasa Tuchela. V nedeľnom zápase 21. kola anglickej Premier League zdolali doma FC Burnley 2:0. Oba góly "The Blues" strelili španielski legionári. V 40. minúte otvoril skóre Cesar Azpilicueta, ktorý zakončil akciu Calluma Hudsona-Odoia. Na 2:0 uzavrel v 84. minúte Marcos Alonso, ktorý si po prihrávke Christiana Pulisica spracoval v šestnástke loptu na hrudi a napálil ju z uhla nekompromisne pod brvno.

Nemec Tuchel sa ujal kormidla Chelsea pred piatimi dňami, keď nahradil odvolaného Franka Lamparda. Pri jeho premiére na lavičke remizovali Londýnčania v stredu doma s Wolverhamptonom 0:0.

V ďalšom zápase nedeľného programu nečakane triumfoval Leeds United na pôde Leicestru City 3:1. Domáci sa síce ujali vedenia, ale Leeds ešte do polčasu vyrovnal a v druhom dejstve rozhodol o cennej výhre gólmi Patricka Bamforda a Jacka Harrisona. Leicester je v tabuľke štvrtý, Leedsu patrí 12. miesto. Šiesty je Tottenham, ktorý prehral druhý zápas po sebe, tentoraz na pôde Brightonu 0:1. Triumf domácich zariadil Leandro Trossard gólom zo 17. minúty.