Kyrgios nezostal svojej povesti nič dlžný: Ďalší kontroverzný výrok austrálskeho búrliváka!

Nick KyrgiosNick Kyrgios Zdroj: SITA/AP Photo/Rebecca Blackwell)

MELBOURNE - Austrálčan Nick Kyrgios nehral žiadny turnaj už vyše jedenásť mesiacov, tenis mu však nechýbal. A nechýbali mu vraj ani ostatní hráči. Budúci týždeň sa dvadsaťpäťročný búrlivák predstaví v Melbourne na Murray River Open, generálke pred Australian Open.

"Nebudem klamať, tenis mi veľmi nechýbal. Som súťaživý a súťažím vo všetkom, čo robím. Hral som sa na počítači a podobne," povedal novinárom Kyrgios. "Aby som bol úprimný, veľmi mi nechýbali ani ľudia okolo, okrem austrálskych chalanov a pár dobrých kamarátov."

Pred minuloročnou koronapauzou hral naposledy na konci februára v Acapulcu. Na jar sa snažil aj pomáhať a ponúkal krajanom v núdzi, že im nakúpi a dovezie jedlo. Raketu vraj nezobral do ruky štyri alebo päť mesiacov.

"Vlaňajší rok bol šialený a ja som mal šťastie, že som ho mohol stráviť s rodinou a priateľmi. Dokonale som si psychicky oddýchol a som zase pripravený," uviedol víťaz šiestich turnajov ATP vo dvojhre. "Myslím si, že hrám dobre. Nikto poriadne nevie, kto je vo forme, a kto nie. Budem to brať deň po dni a čo najviac si to užívať," povedal Kyrgios, ktorý niekoľkokrát zožal kritiku za malú snahu na kurte.

Viac o téme: Nick Kyrgios
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Rebecca Blackwell
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články