VIDEO Curry nemôže zachrániť všetko: Pri tesnej prehre žiarila hviezda zo Slovinska

Stephen CurryStephen Curry Zdroj: SITA/AP Photo/Tony Gutierrez

DALLAS - Basketbalisti Dallasu Mavericks zdolali v noci na nedeľu v zámorskej NBA Golden State 134:132. Domácich potiahol k víťazstvu Luka Dončič, ktorý si pripísal 42 bodov, čím vyrovnal osobné kariérne maximum. Pridal k nim aj sedem doskokov a 11 asistencií. Pridal k nim aj sedem doskokov a 11 asistencií.

Warriors nestačilo ani 57 bodov Stephena Curryho. Dvojnásobný najužitočnejší hráč súťaže sa blysol aj jedenástimi trojkami. Bol to pre neho ôsmy profiligový zápas, v ktorom zaznamenal 50 a viac bodov.

Hráči Brooklynu bez Kevina Duranta opäť prehrali, keď podľahli vo Philadelphii 108:124. Durant nedohral minulý zápas s Torontom po tom, ako musel odstúpiť pre bezpečnostný protokol súťaže. Bol totiž v kontakte s osobou pozitívnou na koronavírus. Nets sa museli zaobísť aj bez Kyrieho Irvinga, ktorý mal problémy s prstom.

Lakers sa natrápili s Detroitom

James Harden síce nazbieral 26 bodov a pridal 10 asistencií a 8 doskokov, ale absenciu hviezdnych spoluhráčov nedokázal nahradiť ani on. "Myslím si, že úlohu hrala únava. Chceli sme od hráčov priveľa, aj od Jamesa. Chýbali nám dvaja hráči zo základu, chlapci bojovali, ale boli unavení," povedal kouč Brooklynu Steve Nash.

Úradujúci šampión Los Angeles Lakers sa potrápil, ale napokon na svojej palubovke zdolal Detroit 135:129 po dvojnásobnom predĺžení. Domáci v zápase zaznamenali až 23 strát lopty a vyrovnali negatívne maximum v tejto sezóne. K triumfu ich potiahli LeBron James s 33 bodmi a Anthony Davis, ktorý mal o tri body menej. James zaznamenal osem bodov v druhom extra čase. "Dve predĺženia už nie sú pre mňa a chcel som ísť domov, kde ma čakala fľaša vína. Musel som si počkať, kým ho otvorím," zavtipkoval 36-ročný James.

New York - Portland 110:99

Sacramento - Denver 119:114

Orlando - Chicago 92:118

Atlanta - Toronto 132:121

Cleveland - Milwaukee 99:124

Houston - San Antonio 106:111

Oklahoma City - Minnesota 120:118

Philadelphia - Brooklyn 124:108