Roy Keane poriadne skritizoval Liverpool: Výhovorka za výhovorkou! Sú to zlí majstri

Sklamaní hráči Liverpoolu
Sklamaní hráči Liverpoolu

LIVERPOOL - Bývalý kapitán futbalistov Manchestru United Roy Keane skritizoval obhajcu titulu Liverpool, ktorý v nedeľňajšom šlágri 23. kola anglickej ligy doma podľahol vedúcemu Manchestru City 1:4. Podľa Keana, ktorý teraz pôsobí ako expert televíznej stanice Sky Sports, sú "Reds" zlí majstri a neustále sa vyhovárajú.

Liverpool v minulej sezóne vyhral titul po 30 rokoch. V súčasnosti však stráca zo štvrtej pozícii už 10 bodov na "Citizens", ktorí navyše majú zápas k dobru. Mužstvo trénera Jürgena Kloppa získalo v aktuálnej sezóne v 23 kolách 40 bodov, čo je o 27 menej ako za rovnaký čas v uplynulom ročníku. Žiadny iný úradujúci víťaz v histórii anglickej ligy nezaznamenal po 23 dueloch väčší bodový pokles.
 
"Už pred zápasom sme sa bavili o tom, že sa veľa vyhovárajú, podľa mňa sú to zlí majstri. Nemám na mysli dnešok, môžete prehrať, ale nedokážem tento tím pochopiť. Aj Brighton proti nim hral pohodlne. Môžete prehrať, ale musí to byť určitým spôsobom a to nevidím," povedal Keane v štúdiu.
 
"Vyzerá to, že sa titulom nechali uniesť a uverili humbuku okolo seba, že budú ostatné tímy porážať. Beriem to tak, že keď vyhráte titul, ďalšiu výzvou je, či to dokážete znovu," uviedol štyridsaťdeväťročný Ír.
 
Taký dojem ale z Liverpoolu nikdy nemal. Podľa neho sa hráči aj Klopp v rozhovoroch v minulej sezóne skôr než na ďalšie výzvy zamerali na to, aby si užili oslavy titulu. "Je to pochopiteľné, pretože na neho dlho čakali, ale nikdy som nepočul, že by niektorý ich hráč vystúpil a povedal: 'Chceme to dokázať znovu,'" vyhlásil Keane.
 

"To je kľúč. V minulej sezóne vyhrali titul a zrazu hovorí o tom, že sa chcú dostať do top štvorky. Myslím si, že sú to zlí majstri. Bavíme sa o Liverpoolu. Ľudia mi stále tvrdia, že Liverpool je skvelý a ohromný klub ," konštatoval Keane, ktorý s United vyhral sedemkrát Premier League a raz Ligu majstrov.
 
Podľa neho sa klub ako Liverpool musí vysporiadať aj s absenciou zranených opôr. "Vari to nie je súčasťou hry? Ak by všetky tímy mali neustále zdravých hráčov, bolo by to fantastické," povedal bývalý stredopoliar Nottinghamu Forest či Celticu Glasgow.
 
City vyhrali na Anfielde prvýkrát od roku 2003. Prispel k tomu aj domáci brankár Alisson Becker, po ktorého dvoch zlých rozohrávkách hostia skórovali. "Klopp povedal, že (Alisson) mal možno premrznuté nohy. To je novinka. Je to výhovorka za výhovorkou," uviedol Keane.
 

"Predtým zase vyhlásil, že Man City mali voľno, pretože ich posledný zápas bol odložený. Myslím, že mali dva dni voľna. Takto to ide ďalej a ďalej. Mohli by ste povedať, že prehra so City je jednorazová záležitosť, že je to divná sezóna , ktorú ovplyvňuje koronavírus, ale tak niečo robte. Hrajte ako šampióni, ste Liverpool. Ak budete podávať také výkony, potrvá ďalších 30 rokov, než vyhráte titul. Verte mi," vyhlásil Keane.

Tagy: Jürgen Klopp Liverpool FC Roy Keane

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Laurence Griffiths; Video: DIGI Sport

DISKUSIA