VIDEO Serie A má nového lídra: Milan Škriniar pomohol Interu predbehnúť mestského rivala

Romelu Lukaku oslavuje gólRomelu Lukaku oslavuje gól Zdroj: SITA/AP Photo/Luca Bruno

MILÁNO - Futbalisti Interu Miláno sa dostali na čelo talianskej Serie A. V nedeľnom šlágri 22. kola vyhrali nad Laziom Rím 3:1 a v tabuľke o bod predstihli mestského rivala AC. Dva góly a asistenciu zaznamenal za domácich Romelu Lukaku, slovenský obranca Milan Škriniar odohral v ich drese celý zápas.

Inter využil sobotňajšie zaváhanie milánskeho AC na ihrisku Spezie. Už v prvom polčase si vypracoval dvojgólový náskok, postaral sa o to Lukaku. Belgický kanonier najskôr otvoril skóre v 22. minúte z penalty a tesne pred prestávkou sa ocitol po odrazenej lopte sám pred Pepem Reinom a pridal druhý gól.

Lazio v 62. minúte znížilo, keď Gonzalo Escalante šťastne tečoval strelu z priameho kopu, no vzápätí po brejku a prihrávke Lukakua potvrdil triumf domácich Lautaro Martínez. Lazio prehralo v lige prvýkrát od decembra, v šiestich predchádzajúcich súbojoch získalo vždy tri body. V tabuľke mu patrí 7. pozícia.

Inter Miláno – Lazio Rím 3:1 (2:0)
 Góly: 22. a 45. Lukaku (prvý z 11m), 64. Lautaro Martínez – 61. Escalante