VIDEO Lyžiarsky exot na majstrovstvách sveta: So Žampom súťažil aj 62-ročný Mexičan

Na snímke 62-ročný mexický lyžiar Hubertus Von Hohenlohe sa usmieva v cieli po 1. kole obrovského slalomu Na snímke 62-ročný mexický lyžiar Hubertus Von Hohenlohe sa usmieva v cieli po 1. kole obrovského slalomu Zdroj: TASR/AP/Gabriele Facciotti

CORTINA D'AMPEZZO - Populárny mexický šlachtic a lyžiar Hubertus von Hohenlohe si nenechal ujsť ďalšie vrcholné podujatie. 62-ročný potomok nemeckej panovníckej rodiny si účasťou v obrovskom slalome pripísal rekordný 19. štart na svetových šampionátoch.

Von Hohenlohe nastúpil do prvého kola piatkového obrovského slalomu v talianskej Cortine d'Ampezzo so štartovacím číslo 99 a jeho jazda skončila už po desiatich bránkach pádom. Hubertus von Hohenlohe súťažil už na zimných olympijských hrách 1984 v Sarajeve a odvtedy sa pravidelne zúčastňuje vrcholných lyžiarskych podujatí.

Síce reprezentuje Mexiko, kde sa narodil,  vyrastal však v Španielsku. Má aj rakúske a lichtenštajnské občianstvo. Okrem lyžovania sa venuje aj fotografovaniu a preraziť skúšal aj ako spevák. 

Na štart sa postavil aj slovenský lyžiar Adam Žampa, ktorý absolvoval v Cortine d'Ampezzo jediný štart a premenil ho na svoj najlepší výsledok na majstrovstvách sveta. V piatkovom obrovskom slalome obsadil ôsme miesto, keď za víťazným Francúzom Mathieum Faivrem zaostal o 2,48 sekundy.

Viac o téme: Hubertus Von Hohenlohe
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Gabriele Facciotti; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: športky, TASR

Súvisiace články