Petra Vlhová stratila korunu, ale skončila v TOP 10: Vydala som zo seba maximum!

Petra VlhováPetra Vlhová Zdroj: SITA/AP/Elvis Piazza

VAL DI FASSA - Síce sa dokázala umiestniť v najlepšej desiatke, ale o post kráľovnej aj tak prišla. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová stratila vedenie v celkovom poradí Svetového pohára. V piatkovom zjazde vo Val di Fassa obsadila deviate miesto s mankom 1,12 sekundy na víťaznú Švajčiarku Laru Gutovú-Behramiovú, ktorá ju na čele hodnotenia predstihla o 29 bodov.

"Môj výkon hodnotím veľmi dobre, v porovnaní s tréningami som išla oveľa lepšie a vydala som zo seba maximum. Deviate miesto je naozaj veľmi dobré. Ťažko povedať, čo som zmenila, snažila som sa púšťať lyže a zobrať si čo najviac z dvoch tréningov. Tento zjazd vyzerá naoko jednoduchý, ale sú tam pasáže, ktoré som v tréningoch neprechádzala najlepšie," povedala Slovenka.

V sobotu je na programe ďalší zjazd a v nedeľu sa pôjde super-G, obe súťaže (obe o 11.00 h) sú náhrady za zrušené podujatie z čínskeho Jen-čchingu. "Zjazdovka vo Val di Fassa mi nesedí úplne, trošku s tým bojujem. Každou jazdou sa snažím získať skúsenosti, aby to bolo lepšie," dodala Vlhová.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 10
Viac o téme: Petra Vlhová Lara Gutovú-Behramioá
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Elvis Piazza
  • Zdroj: TASR, športky

Súvisiace články