VIDEO Jeho mobil skončil na ľade: Český útočník vysvetlil príčinu incidentu a spoznal svoj trest!

Jan HruškaJan Hruška Zdroj: profimedia.sk

PLZEŇ - Český hokejový útočník Jan Hruška z Vítkovíc priznal, že mobil, ktorý sa nečakane objavil na ľade v priebehu piatkového extraligového zápasu v Plzni, bol jeho. Do výstroje mu zapadol cez prestávku nešťastnou náhodou. Zástupcovia klubu zároveň oznámili, že tridsaťpäťročný hráč za kuriózny incident dostane pokutu, lebo porušil interný disciplinárny poriadok.

"Celý tento incident ma mrzí. Mobilný telefón som so sebou na ľad rozhodne nebral vedome, rozhodne naň nemám na nohaviciach nejaké vrecko alebo niečo podobné. Zapadol mi do výstroja nešťastnou náhodou cez prestávku, ja som si to nevšimol a nevedomky som s ním vo výstroji odišiel na ľad," uviedol Hruška na klubovom webe.

Rozhodca Pavel Hodek hru kvôli mobilu na ľadovej ploche prerušil v 22. minúte. Hruškovi tak zrejme vypadol hneď pri prvom striedaní v druhej tretine. "Našťastie cezeň nikto neprešiel a nezranil sa na ňom," vydýchol si Hruška, ktorého určite potešila aj skutočnosť, že sa prístroj pri páde nerozbil.

Vedenie Vítkovíc sa za nezvyčajný moment, ktorý sa stal hitom sociálnych sietí, ospravedlnilo fanúšikom i partnerom klubu. "Došlo k nešťastnej náhode, ktorá sa ale prihodiť jednoznačne nemala. Aj v našom internom disciplinárnom poriadku je, že mobilný telefón do kabíny počas zápasu či tréningu nepatrí. Samozrejme s ohľadom na to je absolútne neprípustné, aby hráč mal mobilný telefón pri sebe vo výstroji priamo na ľade," uviedol športový riaditeľ Roman Šimíček.

Doplnil, že Hruška dostal bližšie nešpecifikovanú pokutu. "Verím, že to bude výstrahou aj pre ostatných," podotkol Šimíček.

Viac o téme: HC Škoda Plzeň HC Vítkovice Roman Šimíček Jan Hruška
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk; VIDEO: Twitter
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články