VIDEO Petra Vlhová bojovala s náročnou traťou: Stále sme v hre, ona má teraz výhodu

Petra Vlhová v zjazdePetra Vlhová v zjazde Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

VAL DI FASSA - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila dvanásta v sobotnom zjazde Svetového pohára vo Val di Fassa. Zaostala o 1,29 sekundy za víťaznou Švajčiarkou Larou Gutovou-Behramiovou, ktorá zvýšila svoj náskok na čele celkového poradia SP na 107 bodov. Druhé miesto obsadila jej krajanka Corinne Suterová (+0,32 s) a tretia bola Nemka Kira Weidleová (+0,68 s).

Gutová-Behramiová nadviazala na víťazstvo z prvej súťaže v talianskom stredisku. Dosiahla 32. triumf na podujatiach prestížneho seriálu, z toho jedenásty v zjazde. Zvíťazila v piatej súťaži v rýchlostných disciplínach SP za sebou, horšie ako druhá neskončila už celkovo v siedmich pretekoch v sérii. Do boja o veľký glóbus si pripísala ďalších 100 bodov, Vlhová na druhej priečke celkového hodnotenia SP získala 22 bodov. "Samozrejme ma teší, že keď Lara víťazí, ja beriem aspoň nejaké body. Stále sme v hre, ona má teraz výhodu, že sú rýchlostné disciplíny," povedala Vlhová.

Vlhová štartovala s totožným číslom 19 ako o deň skôr, keď za víťaznou Švajčiarkou na deviatom mieste zaostala o 1,12 sekundy a prišla o vedúce postavenie v celkovom poradí SP. Už vo vrchnej časti nabrala odstup a medzičasy ju radili na horšie umiestnenia. V spodnej pasáži trocha bojovala s traťou, napriek tomu však dokázala mierne zrýchliť. Po dojazde ju už žiadna lyžiarka neodsunula vo výsledkovej listine. "Nebola taká viditeľnosť, aj sneh sa trošku spomalil. Snažila som sa ísť rýchlo, ale spravila som v strednej pasáži chybu. Dala som zo seba maximum a mám aspoň nejaké body. Trať bola náročná, išli sme na nej štvrtú jazdu, boli tam nejaké rozbité úseky. Bojovala som a takto to dopadlo. Spokojná som na polovicu, určite som spokojnejšia s piatkom," dodala 25-ročná Slovenka.

Na čele klasifikácie zjazdu zostala Talianka Sofia Goggiová, ktorá z prvých piatich pretekov zimy vyťažila 480 z možných 500 bodov. Po zranení však zisk malého glóbusu nemá vo vlastných rukách. Už sa pôjde len jeden zjazd na finálovom podujatí SP vo švajčiarskom Lenzerheide, kde ju môžu predstihnúť domáce lyžiarky. Priebežne druhá je Suterová (410 b.), ktorá ak vo finále bude najhoršie druhá, obháji sezónny titul bez ohľadu na všetko ostatné. Pokiaľ skončí tretia alebo nižšie, má šancu aj Gutová-Behramiová (383 b.), ale potrebuje zvíťaziť.

V nedeľu o 11.00 h sa pôjde super-G, obe víkendové súťaže sú náhrady za zrušené podujatie z čínskeho Jen-čchingu.

Viac o téme: Petra Vlhová Lara Gutová-Behramiová