Jedna zlá správa strieda ďalšiu: Slováci na Euro Cupe bez viacerých opôr, vypadol aj kapitán!

Peter KukučkaPeter Kukučka Zdroj: TASR/Jakub Kotian

BRATISLAVA - Jedna zlá správa strieda ďalšiu pri zostavovaní kádra slovenskej reprezentácie hádzanárov na marcové zápasy prestížneho Euro Cupu. K hráčom, ktorí nepomôžu národnému tímu, pribudol najnovšie pivot Dominik Kalafut z bundesligového HSG Nordhorn-Lingen. V kádri ho nahradil Boris Rešovský z ŠKP Bratislava, informoval o zmene oficiálny web Slovenského zväzu hádzanej (SZH).

"Žiaľ, Dominik nemôže prísť. Každá spolková krajina v Nemecku má svoje pravidlá v súvislosti s opatreniami v boji proti COVID-19. Po návrate z reprezentačnej akcie by musel ísť na dva týždne do karantény. Neplatí nijaká výnimka. Hovoril som s ním i klubovými trénermi. Dominik veľmi chcel prísť, ale taká je situácia. Nordhorn je jeho chlebodarca, nemohli sme trvať na jeho uvoľnení. Dva týždne by ho po návrate nemali k dispozícii, čo si nemôžu dovoliť, keďže ich čakajú náročné duely v najvyššej nemeckej súťaži. Voľba Borisa Rešovského z bratislavského ŠKP namiesto Kalafuta bola jasná. Napríklad Martin Potisk z nemeckého Eisenachu by mal prísť, tam by nemal hroziť tento istý problém ako s Kalafutom," vysvetlil hlavný kouč SR Peter Kukučka, ktorý zo zdravotných dôvodov nemôže rátať s kapitánom Ľubomírom Ďurišom i ďalšími hráčmi ako Teodor Paul, Tomáš Urban, Lukáš Péchy, Jakub Mikita, z administratívnych chýba Derviš Birdahič.

Slovenskí reprezentanti sa zídu v nedeľu 7. marca v Bratislave a následne sa predstavia proti Španielsku (10. marca) a dvakrát proti Maďarsku (12. a 14. marca).

Aktualizovaná nominácia slovenskej hádzanárskej reprezentácie mužov Slovenska na marcový zraz a zápasy Euro Cupu proti Španielsku a Maďarsku:

brankári: Marián Žernovič (FTC Budapešť/Maď.), Michal Martin Konečný (Grundfos Tatabánya/Maď.), Igor Čupryna (Tatran Prešov)

pivoti: Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Šimon Macháč (SBS-Eger/Maď.), Boris Rešovský (ŠKP Bratislava)

krídla: Martin Briatka (MŠK Považská Bystrica), Juraj Briatka (Kúpele Bojnice/HC Sporta Hlohovec), Ľubomir Ivanicja (MŠK Považská Bystrica), Tomáš Bogár (HKM Šaľa), Mikuláš Kucsera (MHC Štart Nové Zámky)

spojky: Lukáš Urban, Matej Mikita (obaja C’Chartres Métropole Handball/Fr.), Martin Potisk (ThSV Eisenach/Nem.), Oliver Rábek, Tomáš Rečičár (obaja Tatran Prešov), Patrik Hruščák (Košice Crows), Lukáš Rakús (HC Sporta Hlohovec)

Viac o téme: Slovensko Peter Kukučka Euro Cup
  • Autor: © Zoznam
  • TASR/Jakub Kotian
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články