VIDEO Hokejové dejiny sa museli opäť prepísať: Druhý najdlhší zápas od 2. svetovej vojny!

Hráči Grodna oslavujú vítazný gólHráči Grodna oslavujú vítazný gól Zdroj: repro foto Youtube

GOMEL - V play off bieloruskej extraligy odohrali tímy HK Gomel a Neman Grodno tretí najdlhší zápas hokejovej histórie. Hosťujúce Grodno zvíťazilo 2:1 gólom z šiesteho predĺženia, časomiera sa zastavila v čase 169:04.

Zápas začal v stredu o 19:00 miestneho času a skončil pred druhou hodinou v noci, kedy strelil druhý gól Grodna kapitán poľskej reprezentácie Krystian Dziubinski. Jeho zásah ešte musel potvrdiť videorozhodca, ktorý kontroloval, či pri preberaní puku na modrej čiare nebol hráč v ofsajde.

"Vedeli sme, že v deviatej tretine už to bude pre brankára ťažké. Preto som sa rozhodol, keď som sa dostal do šance, pre tvrdú strelu, miesto aby som strieľal zápästím alebo išiel bližšie k bránke. Jednoducho som to urobil jednoducho a vyšlo to," radoval sa Dziubinski.

Absolútny rekord držia v Nórsku

Déja vu prežil tréner Gomela Sergej Stas, ktorý bol ako hráč v roku 2015 pri tom, keď jeho tím podľahol Junosti Minsk v čase 165:11. Tento duel je aktuálne piatym najdlhším v histórii. "V istom zmysle je taký zápas trochu fraška. Možno by stálo za to dať limit, koľko predĺženie môžeme odohrať. Končiť o druhej v noci je jednoducho divné," povedal bývalý bieloruský reprezentant.

Duel Gomela s Grodnom bol druhým najdlhším hokejovým zápasom po druhej svetovej vojne. Rekord držia od roku 2017 nórske celky Storhamar a Sarpsborg, ktorých epický duel trval 217 minút a 14 sekúnd. V roku 1936 skončil zápas NHL medzi Detroitom a Montreal Maroons v čase 176:30.

Viac o téme: Bielorusko HK Neman Grodno HK Gomel