Kamaru incident s Kúdelom stále poznamenáva a ďalej čelí útokom: Keby som mohol vrátiť čas

Glen Kamara si vymieňa názory s Ondřejom KúdelomGlen Kamara si vymieňa názory s Ondřejom Kúdelom Zdroj: SITA/AP/Andrew Milligan

GLASGOW - Stredopoliar Glasgow Rangers Glen Kamara je podľa svojho právnika stále otrasený incidentom s futbalistom Slavie Praha Ondřejom Kúdelom, ktorého po odvetnom osemfinále Európskej ligy v Glasgowe obvinil z rasistickej urážky.

Fínsky futbalista tmavej pleti to povedal v sobotu pri stretnutí so zástupcom UEFA, ktorý udalosti v Ibrox Parku vyšetruje. Ľutuje, že po kontroverznom momente pred koncom zápasu neopustil ihrisko.

"Keby som mohol vrátiť čas, odišiel by som z ihriska. Ale bol som plný emócií a nedokázal som myslieť jasne," citoval právnik Aamer Anwar Kamar vyjadrenie rozhlasovej stanici talkSPORT. "Keď hrám, beriem to tak, že reprezentujem svoju rodinu a všetkých malých čiernych chlapcov, ktorí snívajú, že budú raz hrať za svoj tím. Takže Kúdela sa nepokúsil ponížiť len mňa, ale aj moju matku a moju rodinu. Takéto rasistické vyjadrenia od kohokoľvek sú zlé, ale ešte odpornejšie je to od hráča, ktorý má byť profesionál."

Kamara sa sťažuje, že ho incident stále poznamenáva a naďalej čelí útokom na internete. "Zástupcom UEFA povedal, že to neskončilo na trávniku, ale ďalej mu chodia rasistické urážky a vyhrážky na sociálnych sieťach. Hovoril, že slová toho hráča majú následky. Pán Kúdela bude musieť sledovať, aké to pre neho bude mať dôsledky a ako na to bude pozerať UEFA," povedal Anwar.

Kamara hral teraz s fínskou reprezentáciou v kvalifikácii majstrovstiev sveta. Po návrate bude podľa právnika vypovedať na polícii, ktorá by potom mala podľa Anwarovej mienky Kúdelu obviniť.

Český reprezentant v závere stretnutia Európskej ligy Kamarovi niečo pošepkal po ďalšom nešportovom zákroku Rangers, ktorí v odvete okrem iného vážne zranili brankára Ondřeja Kolářa, ktorý má zlomenú čelovú kosť. Po víťazstve Slavie 2:0, ktoré zabezpečilo Pražanom postup do štvrťfinále, domáci súpera dlhú dobu odmietali pustiť do šatne. V útrobách štadióna potom Kamara podľa Slavie Kúdelu na dohovorenej schôdzke so zástupcami UEFA napadol päsťami a utiekol. Český obranca priznal, že súperovi nadával, ale rasizmus dôrazne odmietol. Kvôli napadnutiu sa Kúdela so Slaviou obrátili na políciu v Glasgowe, ktorá udalosť vyšetruje. Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík si vo vyhlásení sťažoval, že Kúdela je vopred verejne odsudzovaný bez dôkazu a stáva sa obeťou predsudkov.

Viac o téme: SK Slavia Praha Glasgow Rangers Jaroslav Tvrdík Ondřej Kúdela Glen Kamara
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články