VIDEO Slovensko odohrá svoje zápasy v iných dejiskách: Toto si o tom myslí Dúbravka

Slovenský futbalový brankár v drese Newcastle United Martin Dúbravka Slovenský futbalový brankár v drese Newcastle United Martin Dúbravka Zdroj: TASR/AP/Owen Humphreys

BRATISLAVA - Novými hostiteľmi zápasov slovenských futbalistov na EURO 2020 budú Petrohrad a Sevilla. V piatok o tom rozhodla Európska futbalová únia.

Na zmenu dejiska slovenských zápasov reagovala aj opora nášho národného tímu a brankár Newcastlu United Martin Dúbravka: "To, že sa dejisko zápasov presúva do Petrohradu, beriem ako pozitívny krok, keďže ostatné krajiny nedokázali garantovať určitý počet fanúšikov, takže z môjho pohľadu je to pozitívny krok. Vždy sa mi hrá lepšie pred plnými štadiónmi, pevne verím, že slovenskí fanúšikovia budú mať možnosť cestovať do Petrohradu alebo Seville, a že nás prídu podporiť," povedal tridsaťdvaročný gólman vo videoodkaze na Instagrame.

Slováci mali pôvodne odohrať zápasy E-skupiny proti Poľsku (14. júna) a Švédsku (18. júna) na dublinskom Aviva Stadium, resp. proti Španielsku (23. júna) na štadióne San Mames v Bilbau. Keďže írska vláda a baskické regionálne úrady nemohli garantovať na UEFA účasť divákov, vypadli zo zoznamu dejísk ME 2020.

Po novom sa SR predstaví proti Poľsku a Švédsku v Petrohrade, resp. proti Španielsku v Seville.

Viac o téme: Martin Dúbravka
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Instagram/sfzofficial
  • Zdroj: športky, TASR

Súvisiace články