VIDEO Procházka prezradil množstvo zaujímavostí: Potreboval som rozstrieľať samého seba

Jiří ProcházkaJiří Procházka Zdroj: Instagram/Jiří Procházka

BRATISLAVA - Jiří Procházka totálne pobláznil svet bojových športov nielen svojím víťazstvom nad Dominickom Reyesom, ale aj spôsobom svojej prezentácie. Skromný a tajomný zápasník prezradil množstvo zaujímavých informácií priamo z inside-u svojho zápasu a prípravy naň v Las Vegas.

Jiří v rozhovore na svojom youtube konte prezradil aj to, že po príchode do Ameriky sa sústredil na aklimatizáciu, no nechýbala ani zábava. "Zahrali sme si poker, bolo to super, snažil som sa tam rýchlo aklimatizovať. Potreboval som telo dostať do maxima a nie ho úplne preťažiť. Čo sa mi podarilo, bolo dobré, že som sa na to pripravil. Hlavne som tomu telu dal aj odpočinok." 

Jeho prvý zápas v UFC nebol úplne bezchybný, aj keď sa mu podarilo zvíťaziť nad Volkanom Oezdemirom KO v druhom kole, v prvom sa neraz dostal český borec do problémov. "Celú polročnú prípravu som zameriaval na to, aby som odstránil chyby z prvého zápasu, a teda aj spôsob, akým som šiel do prvého zápasu v UFC. Ten spôsob som musel úplne rozbiť, teda som potreboval rozstrieľať samého seba, ktorým som bol a začať budovať niečo nové."

V zápase s Reyesom sa Procházka rozhodol ísť do takedownu, v ktorom ho jeho súper dostal pod kontrolu a snažil sa ho uškrtiť takzvanou gilotínou. "Do takedownu som šiel, keďže som bol nahulený, vrhol som sa tam ako osol, ale potreboval som nejaký čas. V gilotíne som si oddýchol, potreboval som sa predýchať."

Borec, ktorý ma aktuálne na konte 12 výhier za sebou, z toho 11 spôsobom KO/TKO, potreboval oproti prvému zápasu prenastaviť svoju myseľ. "Nevychádzal som z vnútornej agresie ako v prvom zápase. Stavil som na to, aby som v sebe udržal predovšetkým pokoj a chcel som to nechať na samotný moment, nech to samé čaruje. Ten lakeť z otočky som netrénoval, v príprave som to použil možno dvakrát. Rád pozerám videá, niekedy si poviem, to je dobré, prečo to neskúsiť."

Ak je niekto šikovný a k tomu aj skromný, má to našliapnuté vynikajúco v zmysle obľúbenosti u fanúšikov i samotnej organizácie. Procházka si zatiaľ nepripúšťa, že by bol najlepší fighter divízie. "Ešte nie, myslím, že sa dostávam medzi tých najlepších, ale viem ukázať ešte viac. Teraz si trošku odpočiniem, dám si posilňovňu, tréning, medzitým chcem dočítať knihy, ktoré mám rozčítané. Chcem si nechať rozložiť emócie zo zápasu, nech mi to dá to, čo má."

Po zápase sa okamžite začalo hovoriť o titulovej výzve, Dana White zvyčajne býva strojcom týchto myšlienok a inak to určite nebolo ani teraz. "Nepočítal som s tým, že to povedia. Zaskočilo ma to, bol som prekvapený, som zvedavý, či si za tým budú stáť a keď áno, tak ja to prijmem rád."

Viac o téme: UFC Jiří Procházka
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články