Odborník zhodnotil druhý zápas Kleina v UFC: Toto bolo od rozhodcov trošku mimo!

Ľudovít Ľudovít "Lajoš" Klein prehral svoj druhý zápas v UFC Zdroj: Instagram/UFC

BRATISLAVA - Každý z trojice rozhodcov UFC zápasu Klein vs Trizano určil verdikt zápasu inak. Derek Cleary napríklad na základe bodovania uznal, že Klein vyhral v druhom kole a v ostatných prehral. Adalaide Byrd zas videla väčšiu dominanciu Kleina v prvom kole a v ďalších dvoch mal vyhrať Trizano. Junichiro Kamijo kompletne uznal dominanciu Trizana viditeľnú v každom kole. Na názor na bodovanie tohto zápasu sme sa pýtali experta, komentátora, trénera i zápasníka v jednej osobe Tomáša Kohouta.

Scorecard Klein vs Trizano Galéria fotiek (3) Zdroj: Twitter/UFC News

V zápase Trizano vs Klein bolo o dramatické momenty a pekné výmeny postarané. Lajoš Klein sa rozhodne nemá za čo hanbiť, keďže proti skúsenému borcovi predviedol solídny výkon. Na konci zápasu všetci netrpezlivo očakávali verdikt rozhodcov UFC, ktorí sa zhodli na víťazstve Mika Trizana, čo niektorých fanúšikov i odborníkov trošku zarazilo.

Očakával sa totiž viac split decision, prípadne niektorí to videli aj na triumf Lajoša Kleina. Na dojem z výsledku zápasu sme sa pýtali Tomáša Kohouta. "Prvé kolo bolo extrémne vyrovnané, pokojne to mohlo ísť aj na Kleinovu stranu. V druhom kole to za mňa Lajoš vyhral. Podľa môjho názoru mal v tomto kole čistejšie údery práve Ľudovít. V treťom sa Trizanovi podarilo Kleina tzv. "nahuliť" tvrdým úderom, takže aj preto patrilo určite Trizanovi. Viem sa zmieriť s tým, že prvé a tretie kolo vyhral Trizano. No to, že rozhodcovia dali Trizanovi ako víťazné aj druhé kolo, je trošku mimo."

Za dôležité pri celkovom hodnotení UFC rozhodcov považuje Kohout aj to, že pri niektorých úderoch od súpera bolo na Slovákovi vidieť, že mu to "dvakrát nechutilo." "Lajoša v prvom kole trošku pri údere Trizana hodilo dozadu. Aj keď Kleinove údery boli presné, s jeho súperom to naoko nič nerobilo. Naopak, Trizanove rany sa viditeľnejšie ujali, čo u rozhodcov určite zohralo svoju rolu."

Ľudovít Galéria fotiek (3) Zdroj: Profimedia

Lajoš mal na konte podľa grafického vyjadrenia v záznamoch zápasu štyri takedowny, Trizano ani jeden. Zvyčajne je to dôležitý údaj, ktorý môže byť v istých momentoch nadradený signifikantným úderom, v ktorých dominoval Američan. Dôležité podľa Kohouta je hlavne definovať tento zápasnícky pojem. "Problém pri definícii takedownu môže nastať pri jeho výklade. Teda, či je takedown už to, keď súpera dostanete do sadnutia, alebo až potom, čo je celý na zemi. Problém teda vidím v interpretácii tohto pojmu u rozhodcov."

"V každom prípade za takedown by sa malo považovať až hodenie súpera na zem, pri ktorom fighter pokračuje v akcii. Teda následne zapracuje napríklad úderom, alebo zmenou pozície. Lajoš v zápase minimálne v jednom prípade pridal dva údery, takže to bolo vyslovene na posúdení rozhodcov. Na druhej strane bol na zemi väčšinou pasívny a Trizano tam vcelku pracoval," dokončil Kohout. 

Viac o téme: UFC Tomáš Kohout Mike Trizano Ľudovít "Lajoš" Klein
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články