Peter Sagan po historickom úspechu na Gire: Fanúšikom poslal krásny odkaz!

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: SITA/AP/Gian Mattia D'Alberto

BRATISLAVA – Slovenský cyklista Peter Sagan pridal k siedmim triumfom v súťaži o zelený dres na Tour de France aj svoje prvé víťazstvo v bodovacej súťaži na Giro d'Italia. V boji o cyklámenový dres nazbieral 136 bodov a porazil tak domáceho pretekára Davideho Cimolaia.

Trojnásobný majster sveta je len siedmy cyklista, ktorý dokázal ovládnuť bodovaciu súťaž na Tour aj Gire. Po historickom úspechu sa poďakoval organizátorom pretekov, tímovým kolegom z Bory, ale nezabudol ani na talianskych fanúšikov, ktorí pripravili cyklistom vynikajúcu atmosféru.

"Ďakujem z celého srdca fanúšikom a divákom na Giro d'Italia! Pre mňa ste boli deviatym jazdcom tímu BORA-hansgrohe, ďalším tímovým kolegom, ktorý nás tlačil dopredu a povzbudzoval. Či už bolo teplo alebo zima, či pršalo alebo dokonca keď sme prechádzali snehom na horských priechodoch, neskutočné publikum tu bolo vždy pre nás! Nepamätám si, že by som išiel cez najmenšiu dedinu bez toho, aby som počul povzbudzovanie. Všetci ste srdcom tohto krásneho športu. Grazie a tutti!"

Tridsaťjedenročný Žilinčan poslal krásny odkaz aj fanúšikom, ktorí nemohli pricestovať do Talianska, ale cyklistov hnali dopredu aspoň pred televíznymi obrazovkami: "Aj keď ste boli tisíce kilometrov ďaleko, sledovali ste preteky v televízii, vaše správy na sociálnych sieťach boli fantastické. Ďakujem všetkým z celého sveta, ktorí si našli čas a napísali po mojom víťazstve, ale aj keď to nešlo podľa predstáv. Cením si to," dodal jeden z najúspešnejších cyklistov posledného desaťročia.

Viac o téme: Peter Sagan
  • Autor: © Zoznam
  • Instagram/petosagan
  • Zdroj: športky

Súvisiace články