Argentínec sa stáva ikonou UFC: Jeho šialenosť v oktagone a životný príbeh vás dostanú!

Santiago PonzinibbioSantiago Ponzinibbio Zdroj: Instagram/Santiago Ponzinibbio

BRATISLAVA - Cez víkend sa konalo UFC Fight Night, kde sa predstavil v hlavnom zápase Jairzinho Rozenstruik proti Augustovi Sakaiovi. V rámci večera sa ukázal aj Argentínec Santiago Ponzinibbio (28-4), ktorý predviedol strhujúci duel s Miguelom Baezom.

Santiago je jedným z najobľúbenejších zápasníkov v UFC vďaka jeho otvorenému štýlu boja a veľkému srdcu – ako v oktagone, tak i mimo neho. Mnohých fanúšikov si získal aj vďaka svojmu životnému príbehu. Santiago sa narodil v La Plata rodičom, ktorých korene siahajú na krásnu Sicíliu. Ponzinibbio sa začal venovať kickboxu od 13-tich rokov, no keďže v Argentíne je fighterská scéna rozvinutá minimálne, rozhodol sa odcestovať do Brazílie. Tam býval na pláži a brigádoval, kde sa len dalo, medzitým trénoval v blízkych gymoch. V roku 2013 sa dostal do The Ultimate Fighter: Brazil a z tejto šou sa dostal do veľkého sveta UFC.

Posledný zápas s neporazeným talentom Miguelom Baezom (10-0) bol pre neho mimoriadne dôležitý, keďže predtým podľahol Jingliangovi Liovi, čo bola jeho prvá prehra od roku 2015. Borec, ktorý ťahal na titul vo welterovke, pred týmto zápasom prekonal nepríjemnú bakteriálnu infekciu, ktorá mu napadla kosti a trápila ho dva roky, počas ktorých si prešiel viacerými hospitalizáciami. Kvôli veľkým zdravotným ťažkostiam sa takmer rozlúčil s profi kariérou.

V stretnutí s Baezom mu 28-ročný talent rozkopal prednú nohu v úvodnom kole a dlho to vyzeralo tak, že skúseného Ponzinibbia ukončí po pár sekundách. Neskutočný bojovník perfektným "comebackom" zvrátil vývoj zápasu a po fantastickej prestrelke si vyslúžil víťazstvo na body, po ktorom od UFC získal bonus 50 000 dolárov. Tento zápas je tiež ašpirantom na súboj roka.

Viac o téme: Santiago Ponzinibbio Miguel Baeza
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články