Život mu uštedril tvrdú ranu, rozhodol sa ju vrátiť: Zápasník UFC bojuje za rodiny

Walt HarrisWalt Harris Zdroj: Instagram/UFC

BRATISLAVA - Walt Harris (13-10) je MMA zápasníkom UFC v ťažkej váhe od roku 2014 a v kariére si prešiel horšími aj lepšími sériami. Aktuálne ťahá trojzápasovú bilanciu prehier, keď cez víkend podľahol Marcinovi Tyburovi, ktorý zvíťazil na technický knokaut v prvom kole na gala UFC Rozenstruik - Sakai. Harris sa víťazstva v UFC nedočkal od roku 2019 po incidente, ktorý mu zmenil život. Rozhodol sa, že pred bolesťou z rovnakej straty bude chrániť iných.

Harris predtým, ako sa dostal do najznámejšej fighterskej organizácie, pracoval ako nábytkár a so svojou ženou Angelou mali krásne štyri deti. Na konci októbra 2019 sa vynorili správy, že jeho dcéru Aniah niekto uniesol. Aj preto guvernér Alabamy Kay Ivey stanovil výšku odmeny za jej nájdenie vo výške 5000 dolárov, ku ktorému sa pridali aj prezident UFC Dana White a bývalý šampión Jon Jones, ktorí prispeli sumou 25-tisíc dolárov. 

Údajného únoscu Ibraheema Y. neskôr zadržala polícia a o pár dní nato polícia objavila i pozostatky tela dievčatka. Neskôr sa potvrdilo, že skutočne šlo o dcéru Walta Harrisa, ktorý sa následne zrútil. "Za posledný rok som s tým neskutočne bojoval. Už som sa aj sám seba pýtal, či MMA chcem ďalej po tomto všetkom robiť. Ale potom som mal videnie, v ktorom za mnou Anniah prišla a povedala mi, aby som pokračoval," konštatoval Harris. 

Páchateľ, ktorý sa neskôr k usmrteniu Anniah priznal, bol pritom stíhaný za iný údajný prečin a počas prepustenia z väzby spáchal otrasný čin, ktorý Harrisovi a jeho rodine zmenil život. Aj preto sa Walt Harris rozhodol založiť Anniah´s Heart Foundation, v ktorej členovia združenia pomáhajú rodinám, ktorým zmizli blízki.

V tejto organizácii tiež prebiehajú hodiny bojových umení so zameraním na ochranu pred unesením. Foundation rovnako poskytuje finančné prostriedky, ktoré sú potrebné pri hľadaní nezvestných osôb. Na základe Harrisovho konania neskôr Alabama prijala tzv. "zákon Anniah", ktorý štátu umožňuje vo väzbe držať údajného páchateľa násilného činu, ako sú vlámanie, lúpež, znásilnenie a únos, bez možnosti prepustenia na kauciu. 

Viac o téme: UFC Walt Harris Anniah Blanchard
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články