Ak máte radi UFC, jeho budete milovať! Vrátil sa a získal zaslúžený opasok

Brandon MorenoBrandon Moreno Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA - Brandon Moreno je novým šampiónom mušej váhy, keď si na UFC 263 poradil s Deivesonom Figueiredom submisiou (Rear-Naked-Choke) v treťom kole. V tomto zápase sa jednalo o očakávanú odvetu, keďže pri ich prvom stretnutí sa konala remíza.

Brandon sa stal vôbec prvým šampiónom UFC, ktorý sa narodil v Mexiku. Fanúšikovia ho milujú, aj pre jeho skromnú povahu. Moreno totiž stelesňuje tzv. mexického ducha v zmysle boja i prístupu k životu a ľuďom okolo. Rád zápasy ukončuje a taktiež je tým, ktorý na súperov často tlačí. 

Prezývaný "The Assassin Baby" nemal zrovna ľahké začiatky. Narodil sa v Tijuane v rodine obchodníkov a v 12-tich rokoch chcel schudnúť, tak ho jeho matka prihlásila do fitnesscentra Entram, kde sa začal venovať MMA a v ktorom pôsobí dodnes. Na začiatku kariéry si pripísal tri výhry a tri prehry, výsledky "ako na hojdačke" sú pre väčšie organizácie lákavé minimálne, takže to na veľkú kariéru nevyzeralo. Neskôr ale dokázal svoje výsledky zastabilizovať, čo presvedčilo UFC, aby mu v roku 2016  dalo šancu v šou The Ultimate Fighter, v ktorej ale po prvom zápase s najvyššie nasadením borcom súperovho tímu Alexandrom Pantojom prehral.

Neskôr sa predsa len dostal do UFC. V najlepšej zápasníckej organizácii sveta po dvoch prehrách so Sergiom Pettisom a znova Alexandrom Pantojom musel predýchať prepustenie. Dlho na mŕtvom bode nezostal, keďže sa rýchlo rozhodol prijať ponuku v LFA, kde mal možnosť bojovať o titul šampióna proti Maikelovi Pérezovi. Po perfektnom výkone a získaní opasku sa UFC rozhodla dať Morenovi ešte jednu šancu. Odvtedy bol v každom zápase považovaný za outsidera a inak tomu nebolo ani pred tým posledným o titul. Niet divu, že práve Moreno je aktuálne najväčším príjemným prekvapením v UFC. 

Viac o téme: UFC Brandon Moreno
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články