VIDEO Ruská hviezda v boji o finále po incidente poriadne vybuchla: Budem vás žalovať!

Daniil Medvedev po incidente s kamerou pozerá na zranenú rukuDaniil Medvedev po incidente s kamerou pozerá na zranenú ruku Zdroj: SITA/AP/Aaron Doster

CINCINNATI - Ruský tenista Daniil Medvedev na prestížnom podujatí Masters v americkom Cincinnati titul spred dvoch rokov neobháji. O prekvapivé vyradenie svetovej dvojky sa postaral jeho krajan Andrej Rublev, ktorý sa dočkal triumfu až v šiestom vzájomnom súboji, keď v predošlých piatich neuhral ani jediný set.

Favorizovaný Medvedev vyhral prvý set hladko 6:2 a nič nenasvedčovalo tomu, že by v šiestom vzájomnom súboji s Rublevom mal po prvýkrát okúsiť trpkosť prehry. Priebeh semifinále ale ovplyvnil incident, ktorý sa odohral za stavu 1:1 a 15:15 pri podaní Rubleva.

Zrážku s kamerou si odniesla ruka

Medvedev rozbehaný vo výmene to neustál a pri snahe dobehnúť loptičku v plnej rýchlosti narazil do aparatúry kameramana umiestnenej na kurte a odniesla si to jeho ruka, ktorou sa snažil náraz stlmiť. Rozzúrený Rus sa okamžite pustil do rozhodcu, ktorý sa prišiel uistiť, či je kameraman stojaci za kamerou v poriadku a nikomu sa nič nestalo.

Nezáleží vám na hráčoch?

"Skoro som si zlomil ruku, vám nezáleží na hráčoch?" nezaprel svoju horkokrvnosť Medvedev, ktorému sa rozhodca snažil vysvetliť, že umiestnenie kamier na kurte nie je v jeho kompetencii a nie je za to zodpovedný on. Evidentne rozhodená ruská svetová dvojka sa ale nedala uchlácholiť a v ofenzíve Medvedev pokračoval aj po usadení sa po prehratom geme. "Budem vás žalovať," nahnevane penil a okamžite si dal zavolať fyzioterapeuta a vyžiadal si lekárske ošetrenie.

Premiérová výhra a senzačný postup do finále

Prestávka ale rozhodila viac samotného Medvedeva ako Rubleva, ktorý sa rozohral a predvádzal podstatne lepší tenis ako v prvom sete. Vyhratý set 6:3 bol vôbec prvým, ktorý Medvedev v derby s Rublevom doteraz prehral. Medvedev sa ešte párkrát súpera pokúsil rozhodiť vyžiadaním lekárskeho ošetrenia, ale rozbehnutý Rublev už nezaváhal a po ďalšom vyhratom sete 6:3 oslávil premiérovú výhru s Medvedevom a tiež senzačný postup do finále.

Viac o téme: Daniil Medvedev Andrej Rublev ATP Cincinnati
  • Zdroj: Športky