UFC prehralo súd s bývalým zápasníkom: Dana White v očiach zápasníkov padá ešte hlbšie

Dana WhiteDana White Zdroj: SITA/AP/John Locher

BRATISLAVA - UFC prehralo súd so zápasníkom Markom Huntom. Bývalý titulový vyzývateľ totiž tvrdil, že Brock Lesnar bral pred ich zápasom steroidy, o čom mala organizácia, konkrétne Dana White vedieť. Organizácia UFC s tým nič neurobila, čím si aj napriek tomu, že ide o pomerne starší spor naštrbila svoje meno.

V zápase, ktorý sa konal v roku 2016 vyhral Lesnar na body, no keďže bol pozitívne testovaný na steroid PED (ktorý výrazne ovplyvňuje výkonnosť a silu) sa výsledok zápasu menil na No Contest (bez výsledku). Hunt podľa BJPenn.com podal trestné oznámenie na UFC za to, že ho organizácia úmyselne pustila do zápasu s niekým, kto užíva zakázané látky. Po víťazstve sa k celej kauze vyjadril na socilánej sieti. 

"Nikdy to nebolo o peniazoch. Išlo o to, aby spravodlivosť zaručila vyrovnané podmienky pre všetkých borcov. Dana White, Lorenzo Fertita, Frank Fertita, UFC nikdy nedali mne a mnohým ďalším bojovníkom spravodlivé podmienky. Bitka sa tak zopakovala, vďaka ktorej som si zaručil aspoň nejakú spravodlivosť. Bojovníci v UFC stále bojujú o arašidy, teda o 16% zo všetkého, čo je nič za to, že v klietke riskujú svoj život. Opasok UFC by mal mať prestíž, ale nemá cenu, keď bojovníci podvádzajú a kazí to aj imidž tohto športu," konštatoval bojovník na sociálnej sieti. 

 

Viac o téme: UFC Dana White Mark Hunt Brock Lesnar
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy