Procházka leží v žalúdku zápasníkov UFC vďaka úspechom a veľkej šanci: Má však jasnú odpoveď

 Jiří Procházka Jiří Procházka Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA - Na UFC Fight Night 193 Santos vs Walker si Thiago Santos (22-9) v pomerne nezáživnom zápase poradil so svojim krajanom Johnym Walkerom (18-6). Po troch prehrách v rade so skúsenými Rakičom, Teixeirom a Jonesom sa víťazstvom povzbudený "Marreta" zameral na dvojku poloťažkej váhy Jiřího Procházku.

"Je to dobrý bojovník, no myslí si, že jeho brada je z kameňa, ale to preto, že ešte nebojoval proti kladivu," konštatoval na konto českého borca Santos ihneď po zápase na tlačovke UFC. Jiří sa na konto svojho súpera vyjadril o pár hodín neskôr pre idnes.cz. "Na jeho ponuku som zareagoval hneď na twitteri v zmysle, že ďakujem za ponuku, ale práve teraz som v príprave na Jana Blachowicza alebo Glovera Teixeiru, ktorých moc dobre pozná," konštatoval Procházka, ktorý je oficiálnym náhradníkom titulového zápasu poloťažkej váhy, čo je rozhodne obrovská výsada. 

Procházka už musel predýchať viacero narážok na jeho osobu, napríklad od Rakiča či Anthonyho Smitha, ktorí sa dožadujú zápasu s ním. Je jasné, že po jeho príchode do UFC a pomerne rýchlej príležitosti (po dvoch triumfoch) sa dostať k zápasu o titul, obľúbený medzi všetkými borcami dvakrát nebude. "Myslím, že niektorí chlapci vidia, že som tam nový a nevedeli čo odo mňa môžu očakávať. Začalo sa im trochu dariť, tak dávajú prehlásenia a vyzývajú kdekoho. Ja s nimi budem zápasiť, ale musia sa ku mne dobojovať. Santos naviac nepredviedol presvedčivý výkon, aj keď je vládcom kladiva (úsmev), alebo ako sa to nazýva. Ako som povedal na začiatku, idem proste k titulovej šanci, ktorú som dostal," pokračoval v spomínanom rozhovore český MMA borec. 

Viac o téme: UFC Jiří Procházka Thiago Santos
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy